Data dodania: 2021-01-31 12:18

KKS Olsztyn. Koszykarki ponad miarę oczekiwań

Znakomite spotkanie w Płocku zagrała Joanna Chełchowska

Pierwszoligowa ekipa ze stolicy Warmii i Mazur rzutem na taśmę pokonała na wyjeździe faworyzowany zespół z Płocka.

Spotkanie miało duże znaczenie dla obu drużyn, które walczą o jak najlepsze miejsce przed fazą play off. Rozpoczęło się dobrze dla podopiecznych Alicji i Tomasza Sztaberskich. Które już w 2. min po rzutach Wichłacz i Wawrzyniak prowadziły 4:0. Przewaga zespołu z Olsztyna nie trwała jednak długo, do głosu szybko doszły gospodynie, kończąc pierwszą kwartę 3-punktowa nadwyżką.

Początek drugiej kwarty należał do zespołu olsztyńskiego, który po trafieniu Zukowskiej zbliżył się do rywalek na jedno oczko (29:30). To nikłe prowadzenie drużyny płockiej podziałało na jej zawodniczki do tego stopnia dopingująco, że na przerwę schodziły z przewagą 7 punktów.

Przez 7 minut trzeciej kwarty przeciwniczki koszykarek KKS grały jak natchnione. Wszystko im, w przeciwieństwem do rywalek, wychodziło: obrona, atak oraz wola zwycięstwa. Prowadziły już aż 17 punktami (57:40) i wcale nie zamierzały na tym poprzestać. Olsztynianki mimo tak dużej przewagi nie myślały jednak kapitulować. Po trójkowych trafieniach Woźniak (dwa razy) i Gromadzińskiej, przed rozpoczęciem czwartej kwarty zniwelowały przewagę Mon-Polu do 8 punktów (57:49).

Pogoń KKS za Mon-Polem nie została zastopowana. W 34 min koszykarki olsztyńskie (kolejna trójka juniorki Gromadzińskiej) zrównały się z gospodyniami (61:61) i wydawało się, że wyjdą na prowadzenie. Tak się jednak nie stało, bo kolejne 6 oczek było w 38 min po stronie Mon-Polu (67:61). Kiedy wydawało się, że nic już nie uchroni olsztynianek od porażki do głosu doszła kapitan KKS Chechłowska zdobywając pod rząd 7 punktów (!) pieczętując sukces swojej drużyny.

- Mon-Pol w tym sezonie nie ma szczęścia do nas - mówił po meczu niezwykle zadowolony ze swoich podopiecznych trener Sztąberski. - To była ich trzecia porażka z nami, pierwsza na turnieju w Płocku przed rozpoczęciem rozgrywek, a dwie w pierwszej lidze. To zwycięstwo było bardzo ważne, bo zbliżyło nas do trzeciego miejsca przed play off. Dziewczyny kolejny raz pokazały charakter.

Mon-Pol Płock - KKS Olsztyn 67:68 (20:17, 20:16, 17:16, 10:19)

KKS Olsztyn: Chełchowska 21, Woźniak 12 (2x3), Wawrzyniak 9, Żukowska 4, Wichłacz 2, oraz Gromadzińska 12 (3x3), Sztąberska 7 (1x3), Giżyńska 4