Imieniny: Klaudiusza, Marii
Data dodania: 2021-02-07 16:27

Koszykówka kobiet. KKS Olsztyn na drugim miejscu w tabeli I ligi

Kadr ze spotkania domowego KKS-u Olsztyn z UKS Basket Aleksandrów Łódzki

W przedostatnim spotkaniu sezonu zasadniczego pierwszej ligi kobiet podopieczne trenerskiej pary Alicja Sztąberska/Tomasz Sztąberski wywiozły komplet punktów z Aleksandrowa Łódzkiego. Tym samym awansowały na 2. pozycję w tabeli I ligi (gr. A).

To nie było trudne do przewidzenia. Olsztynianki były bowiem faworytkami tego meczu. Nie dość, że wygrały z młodym zespołem u siebie różnicą 23 punktów, to w tabeli wyprzedzały go aż o 7 miejsc, a ponadto ekipa rywalek nie wygrała dotąd ani jednego spotkania. Było to już 12. zwycięstwo olsztyńskich koszykarek, a 5. z kolei.

Pierwsze punkty (2) zdobył zespół z Olsztyna tuż po rozpoczęciu spotkania, a autorką trafienia była Woźniak. Do 6 min toczyła się wyrównana walka (1:2, 5:7, 10:11, 12:13), ale gospodynie nie zdołały w pierwszej kwarcie ani razu wyjść na prowadzenie, a w kolejnych setach również. Przed rozpoczęciem drugiej partii olsztynianki miały już 11 oczek przewagi i zanosiło się na jej systematyczne powiększanie. Tak jednak się nie stało, bo wynik spotkania falował. Gdy KKS powiększał dystans do rywalek, to Basket go zmniejszał. W 24 min ekipa olsztyńska prowadziła już 49:34, ale przez kolejne 4 min gry punkty były tylko po stronie Basketu, który doszedł swoje przeciwniczki na tylko 4 pkt różnicy (45:49). Zaraz po tym, trafienia: Sztąberskiej, Woźniak, Wawrzyniak, Chełchowskiej i trójka Giżyńskiej, zmieniły rezultat meczu na… 45:60 (!). Podobnie było w czwartej kwarcie: młodzież z Aleksandrowa doszła KKS na 6 punktów (58:64), ale do końca spotkania punktowały już tylko olsztynianki.

Kolejne spotkanie (ostatnie w tej fazie rywalizacji) KKS zagra u siebie w sobotę (13.02) o godz. 14 z AZS Uniwersytet Gdańsk.

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki – KKS Olsztyn 58:77 (16:25, 16:20, 18:15, 8:17)

KKS Olsztyn: Chełchowska 21 (1x3), Woźniak 16 (1x3), Wawrzyniak 7 (1x3), Żukowska 6, Wichłacz 2, oraz Sztąberska 18 (2x3), Giżyńska 5 (1x3), Gromadzińska 2, Kitkowska, Birkos