Dziś jest: 21.04.2024
Imieniny: Anzelma, Bartosza
Data dodania: 2023-06-04 09:10

Krzysztof Brągiel

Kilometry dla Amelki. Charytatywny rajd w Barczewie

Kilometry dla Amelki. Charytatywny rajd w Barczewie
Amelia Banaszek ma poważną wadę serca. Gmina Barczewo zorganizuje rajd charytatywny dla dziewczynki
Fot. Nadzieja Dla Dzieci

Chcą pomóc Amelii Banaszek z Wójtowa. Burmistrz gminy Barczewo zaprasza na charytatywny rajd rowerowy, który wystartuje 10 czerwca o 11:30 z parkingu przy barczewskim ratuszu. Każdy przejechany kilometr, to złotówka na rzecz ciężko chorej dziewczynki.

reklama

Organizatorzy rajdu przygotowali trzy trasy do wyboru. Najwięksi zapaleńcy pojadą trasą „dla wytrwałych” (42 km). Można też wybrać się na przejażdżkę trasą „rodzinną” (15 km) lub „dziecięcą” (5 km).

Wysokość wpisowego ustalono na 1 zł za każdy kilometr wybranej trasy. Na uczestników czekać będą: woda, okolicznościowy medal, numer startowy i certyfikat ukończenia rajdu. Organizatorzy podkreślają, że ze względu na rekreacyjny charakter imprezy - nie dopuszcza się współzawodnictwa sportowego. Chodzi przede wszystkim o aktywne spędzenie czasu powiązane z pomocą Amelce.

Rajd będzie odbywać się przy nieograniczonym ruchu drogowym. W związku z czym uczestnicy muszą zachować szczególną ostrożność i znać zasady ruchu drogowego. Obowiązkowa jest jazda w kasku.

Program rajdu:

 • Trasa nr 1 DLA WYTRWAŁYCH – liczy 42 km– start godzina 11:30

 • Trasa nr 2 RODZINNA – liczy 15 km – start godzina 13:00

 • Trasa nr 3 DZIECIĘCA – liczy 5 km – start godzina 13:30

Internetowe zapisy na wydarzenie będą prowadzone do czwartku (8 czerwca) poprzez stronę Superczas.pl.

10 czerwca w Barczewie przewidziano też inne atrakcje. Od godziny 14:00 do późnych godzin wieczornych przy lokalnym urzędzie miasta odbędzie się impreza plenerowa – Łosiery 2023. Nie zabraknie występów artystycznych, stoisk kulinarnych oraz atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Amelia Banaszek z Wójtowa (gmina Barczewo) ma dopiero 3 lata, a każdy dzień jest dla niej walką o zdrowie. Dziewczynka urodziła się z wadą genetyczną chromosomu i wadą serca. Jej rodzice potrzebują środków na leczenie i rehabilitację córki.

Mama Amelii, będąc w ciąży dowiedziała się o wadach genetycznych dziecka, takich jak mikrodelecja chromosomu 2q37 i wada serca. Gdy dziewczynka przyszła na świat rodzice usłyszeli, że ich córka ma takie wady jak odejście obu naczyń z prawej komory, atrezja zastawki płucnej, a do tego ubytek przegrody międzykomorowej i prawostronny łuk aorty.

- Nasze dziecko może nie doświadczyć nawet dorosłości, a z tym nie jest w stanie pogodzić się żaden rodzic! Postanowiliśmy poszukać ratunku dla Amelki za granicą. Jeżeli istnieje nadzieja na ocalenie funkcji obu komór jej serduszka, zrobimy wszystko, aby stało się to możliwe! Wiemy jednak, że koszty leczenia zagranicznego mogą być ogromne…- podkreślają rodzice Amelii.

Amelię Banaszek można wesprzeć poprzez zbiórkę internetową na portalu Nadzieja dla Dzieci. Niezbędną operację wyceniono na 500 tys. zł. Dotychczas uzbierano 120 tys. zł.

Organizatorem charytatywnego rajdu dla małej Amelii jest Urząd Miasta w Barczewie. Patronatem wydarzenie objęli: Ochotnicza Straż Pożarna w Barczewie, Ochotnicza Straż Pożarna w Ramsowie, Centrum Kulturalno-Biblioteczne, Sołectwa Gminy Barczewo, Nadleśnictwo Wipsowo, Zakład Budynków Komunalnych, Telewizja Kablowa MACROSAT – Fundacja Stacja Warmia, Stowarzyszenie WKR FAN – właściciel serwisu Superczas.pl.

Galeria

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

 • Ludojad 2023-06-05 20:15:38 31.0.*.*
  I cyk....podatek Duduś zabierze od darowizny.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0
 • Pomagajmy 2023-06-04 10:07:13 5.173.*.*
  Kasa jest na przekopy mierzeji odbudowy zamków ale na Polskie dzieci nie ma . Pomagajmy👍🏻
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 0

www.autoczescionline24.pl