Kibice szykują się na mundial w Rosji. Mały Ruch Graniczny potrzebny od zaraz

Wczorajsze zwycięstwo polskiej reprezentacji w meczu z Czarnogórą sprawiło, że polscy kibice rozpoczęli już pakowanie walizek na mecze Mistrzostw Świata w Rosji. Jak bumerang powraca więc temat Małego Ruchu Granicznego z Rosją, który wciąż jest zawieszony.

Mecze Mistrzostw Świata w piłce nożnej w przyszłym roku rozgrywane będą w Rosji (w Kaliningradzie, Jekaterynburgu, Rostowie nad Donem, Soczi, Moskwie, Kazaniu, Sankt Petersburgu, Niżnym Nowogrodzie, Samarze, Sarańsku oraz Wołgogradzie – red.).

Po raz pierwszy w historii najlepsi piłkarze świata zawitają do Europy Wschodniej. Nie zabraknie tam naszej reprezentacji, która po wczorajszym zwycięstwie 4:2 z Czarnogórą wywalczyła zwycięstwo w grupie i bezpośredni awans na mundial. Biało-Czerwoni są również pewni, że znajdą się w pierwszym koszyku. Losowanie grup zaplanowano na 1 grudnia.

Kibice już zapowiadają, że pakują walizki na wyjazd do Rosji, by kibicować polskiej drużynie. Jak bumerang powraca więc temat małego ruchu granicznego z Rosją, który umożliwiał szybkie, bezwizowe przekraczanie granicy. MRG został jednak zawieszony przez rząd PiS-u i wciąż nie ma informacji, kiedy mógłby zostać przywrócony,

Jak uważają kibice, mundial to idealny czas, by przywrócić MRG i ułatwić dostęp do tego wyjątkowego wydarzenia, które odbędzie się tuż za naszą granicą.

Podobnego zdania są ludowcy.

- Województwo warmińsko - mazurskie jest idealną bazą wypadową dla turystów z całego świata, z dobrą infrastrukturą i z lotniskiem międzynarodowym w Szymanach. Korzystając z ułatwień, jakie da im wprowadzenie przez Rosję tzw. wiz elektronicznych, turyści mogliby stacjonować w naszym regionie i jeździć do Kaliningradu na mecze – tłumaczy posłanka PSL-u z Warmii i Mazur, Urszula Pasławska,

Z uchwałami o przywrócenie MRG wystąpili również radni Sejmiku Województwa Warmińsko - Mazurskiego oraz Komitet Przywrócenia Małego Ruchu Granicznego.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Isruu 2017-10-09 22:56:05 94.254.*.*
    ...co ma piernik do wiatraka posłanki?..już politycy niech łap swoich do sportu nie wyciągają, już prezes TVP jedzie na sukcesie piłkarzy, zaraz to jego Zasługa będzie...
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
  • Benek 2017-10-09 20:16:35 81.15.*.*
    Ludzie mundial to Rosja a nie Obwód Kaliningradzki jaki MRG.Robic wizy i w Rosje, a nie do obwodu po paliwo i faje ;)
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 1