Jest wyrok Sądu Okręgowego w sprawie tzw. ''sex afery''. Czesław Jerzy Małkowski niewinny! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Jest wyrok Sądu Okręgowego w sprawie tzw. ''sex afery''. Czesław Jerzy Małkowski niewinny! [ZDJĘCIA, WIDEO]
Sąd Okręgowy w Olsztynie uznał, że Czesław Jerzy Małkowski jest niewinny
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Sąd Okręgowy ogłosił dziś wyrok w zakończonej sprawie apelacyjnej byłego prezydenta Olsztyna, Czesława Jerzego Małkowskiego. Sędzia podtrzymał wyrok uniewinniający.

Przypomnijmy, pierwsze posiedzenie odbyło się 25 listopada. Jednak sędzia wyłączył jawność rozprawy w całości z uwagi na możliwość naruszenia obrażenia dobrych obyczajów i naruszenie ważnego interesu prywatnego pokrzywdzonej. Wówczas sąd przychylił się do wniosku Czesława Jerzego Małkowskiego i przełożył rozprawę, bo były prezydent przebywał w szpitalu.

Kolejna rozprawa odbyła się 9 grudnia. Wtedy Małkowski był już na sali, ale ze względu na zawiły charakter sprawy została odroczona do piątku, 13 grudnia.

Dziś poznaliśmy wyrok. Sędzia uznał, że Czesław Jerzy Małkowski jest niewinny, podtrzymując w ten sposób wyrok sądu rejonowego. Strony mogą złożyć wniosek o kasację do Sądu Najwyższego.

- Znamy się z panem Małkowskim. Ja pracuję społecznie i popieram działania pana Małkowskiego. Ewidentnie zniszczono mu życie osobiste, polityczne. Człowiek był w więzieniu, tam się rozchorował, stracił słuch. Bardzo to przeżyła małżonka. Wszyscy widzieliśmy, że jak były wybory na prezydenta miasta, to uzyskiwał podobną liczbę głosów, co Piotr Grzymowicz i tylko niewielka ilość głosów decydowała o tym, że prezydentem został pan Grzymowicz, a nie pan Małkowski. Mimo iż był niewinny, ale nie było oficjalnego wyroku – powiedział mediom Krzysztof Teliczan, jeden z wyborców Czesława Jerzego Małkowskiego obecny w sądzie.

Krzysztof Teliczan

Prokurator wyznała, że być może złoży wniosek o kasację.

- W ciągu 30 dni od otrzymania uzasadnienia mamy czas na to, żeby sporządzić kasację. Podejrzewam, że taka kasacja zostanie sporządzona. Najpierw oczywiście musimy ocenić uzasadnienie i wówczas zapewne złożymy kasację, dlatego że wiem, że są jakieś błędy - zapowiedziała Agnieszka Kalisz-Kapelko.

Prokurator Iwona Kruszewska

Prokurator Agnieszka Kalisz-Kapelko

Ogłoszenie wyroku budziło ogromne zainteresowanie mediów.

- 11 lat musiałem czekać na sprawiedliwy wyrok. Wyrok w Ostródzie był farsą. Był czymś, co bezrefleksyjnie zapadło wobec mnie, uznając jedynie błędną opinię biegłych. Ja na marginesie jeszcze chciałem powiedzieć o roli tzw. obrońców. Państwo wiecie, że miałem ich kilku. Pierwszym adwokatem, który zgłębił materiał dowodowy i doszedł do wniosków, które pozwoliły na uniewinnienie, był właśnie pan Marek Gawryluk. Jego obecność tutaj nie jest przypadkowa. Gdyby ktoś inny przed nim podjął się apelacji do Elbląga, byśmy dzisiaj tutaj nie rozmawiali. Bez żadnych wątpliwości to zasadność apelacji sporządzonej przez pana mecenasa Gawryluka spowodowała, że sąd elbląski uznał, iż sąd w Ostródzie był dalece niesprawiedliwy. Chcę też powiedzieć, że Sąd Rejonowy w Olsztynie zgłębił materiał dowodowy po stokroć bardziej niż sąd w Ostródzie. Może to zabrzmi dziwnie, ale gdyby wszystkie sądy tak rzetelnie, sprawnie i bezstronnie rozpatrywały materiały dowodowe jak Sąd Rejonowy w Olsztynie, to właściwie obrońca jest zbędny – skomentował po opuszczeniu sali sądowej były prezydent.

- Z samymi zeznaniami pokrzywdzonej trudno tutaj szukać jakichkolwiek zarzutów dla pana prezydenta. Sąd w Elblągu słusznie wskazał, że nie może opierać się wyłącznie na opiniach biegłych, tylko trzeba rozsądnie, logicznie, racjonalnie podejść do opinii. Było za dużo opinii, za dużo pieniędzy. Tu nie trzeba tych opinii, tu trzeba mądrze przesłuchać odpowiednie osoby i tak od początku trzeba było zrobić. Wydano setki tysięcy złotych, ale to wszystko było niepotrzebne, ponieważ wymiar sprawiedliwości to jest sąd, a biegły co najwyżej może pomóc sądowi, ale nie może go zastępować. Sąd sam musi przeanalizować materiał dowodowy i ewentualnie wesprzeć się stanowiskiem prokuratury czy obrony – wyjaśnił mecenas Marek Gawryluk, obrońca Jerzego Małkowskiego.

Mecenas Marek Gawryluk

Poniżej prezentujemy obszerny komentarz Czesława Jerzego Małkowskiego:

Komentarze (30)

Dodaj swój komentarz

 • Ogorek Konserwowy z Cukinia 2020-05-14 17:53:04 5.173.*.*
  trzydziesci lat minelo jak jeden dzien , i nawet sie nie obejrzysz / niech sie pan nie przejmuje, np po pawle abramowskim pobyt w lekitach splynal jak woda po kaczce. /...................chcialem wejsc na jakiegos prawicowego bloga a tu zabladzilem gdzie rozpoznznie bojem robilem. zrob se zapas relanium i masz przed soba nastepnych 90 lat.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • buła 2020-01-10 20:53:56 188.147.*.*
  Należy uważać na osobnika w tle Pana Mecenasa, który tylko manipuluje ludźmi i sam o sobie pisze pozytywne posty, jakim to jest wspaniałym szefem. Jego zawód to dyrektor - prezes. UWAGA!!!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • Xnx 2019-12-14 19:07:20 188.147.*.*
  Pan od rozebranego budynku, pan skazany senator pan odsunięty wiceprezydent wszyscy wiemy kto i ratuszowa nimfomanka ekipa do kręcenia afer
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 3
 • Z miasta 2019-12-14 18:06:47 86.168.*.*
  Sprawa od samego początku powinna być prowadzona w innym województwie wtedy ostateczny wyrok niezawistnego sondu miałby większą wiarygodność a tak to te wszystkie "przedawnienia " i uniewinnienia mogą budzić wątpliwości .Tak czy inaczej to Małkowski to dla mnie czarny charakter. Byly komunistyczny cenzor,ktory w latach 80-tych ubiegłego wieku cenzurowal katolickie pismo Posłaniec Warmiński, erotoman notorycznie zdradzajacy żonę, ktory z ratusza zrobil burdel(wieza) a przede wszystkim slaby jako prezydent ,który przez 7 lat oprócz kawalka ulicy przy obecnej galerii Warminskiej nie zrobil dla Olsztyna nic!Naiwnych i tłuszcze, która go tak popiera kupił rozdawnictwem mieszkań komunalnych i rozdawaniem nagród i kwiatów. Mam nadzieje ze jego mordy w radzie miasta za cztery lata już nie będę musiał oglądać. P.S. nie jestem fanem arbuza
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 15 4
 • Młoda 2019-12-14 17:17:55 37.47.*.*
  To co powiedział na konferencji Pan Małkowski jest porażające. Układ olsztyński mial się bardzo dobrze: władza, biznes, prokuratura. W tle telewizja i ABW. Scenariusz na murowany film sensacyjny. Teraz oczekuję na szybka reakcję prokuratury w postaci dochodzenia w związku z prawdopodobnym przestępstwa przez osoby wymienione przez J. Małkowskiego.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 0
 • taka prawda 2019-12-14 14:35:12 95.160.*.*
  Prowodyr tej "afery"już jest w grobie, ale mam nadzieje, że białe kozaczki,grzymowicz,bałtroczyk zapłacą pokaźne odszkodowanie dla Małkowskiego
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 11 2
 • Młoda 2019-12-13 23:18:39 37.47.*.*
  Kto i kiedy wypowiedział te słowa: ,,Przecież to na mnie się szykują. We mnie chcą uderzyć dotykając po drodze całą moją rodzinę, bo widzą, że nie mają jak się dobrać do mnie. To karygodne".?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 12 0
 • Młoda 2019-12-13 22:35:26 37.47.*.*
  Osoba o nikach: gość- Jaro- Gary proszę zdecydować się kim Pan/Pani chce być. Taki stan umysłu nazywamy urojeniem i jest to choroba psychiczna.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 2
 • RR 2019-12-13 21:45:17 31.0.*.*
  Tak się Pan Prezydent nie martwił o chorą żonę jak się zabawiał z sekretarką
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 12
 • gość 2019-12-13 20:25:11 88.156.*.*
  w sądzie uniwinniony, w komentarzach skazany XD arbuz idź spać nie baw się w trolowanie w tym wieku, nie przystoi
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 11 4