Dziś jest: 21.04.2024
Imieniny: Anzelma, Bartosza
Data dodania: 2015-02-04 13:57

Iwona Starczewska

Jest szansa na przebudowę krajowej ''szesnastki''

Jest szansa na przebudowę krajowej ''szesnastki''
Fot. GDDKiA Olsztyn

Rząd zakończył etap konsultacji społecznych projektu budowy dróg na lata 2014-2023. Jak się okazuje ministerstwo otrzymało ponad 5 tysięcy wniosków w sprawie włączenia do programu przebudowy krajowej ''szesnastki'' na Warmii i Mazurach, której to zabrakło w pierwotnej wersji rządowych planów.

reklama

W grudniu ubiegłego roku okazało się, że w projekcie budowy dróg krajowych na lata 2014-2023 brakuje przebudowy drogi krajowej nr 16 na Warmii i Mazurach. Pomimo, iż wcześniej samorząd województwa podpisał z przedstawicielem rządu Kontrakt Terytorialny, w którym widniał zapis o realizacji ''szesnastki'' po stronie rządowej.

Brak tak ważnej inwestycji w planach rządu wzburzyła samorządy lokalne Warmii i Mazur, a także biznesmenów z Warmińsko-Mazurskiego Klubu Biznesu. Środowiska te zebrały się, by wspólnie działać na rzecz włączenia do programu tej ważnej dla naszego regionu inwestycji drogowej.

W związku z tym, że w styczniu tego roku trwały konsultacje społeczne w sprawie rządowego programu budowy dróg – środowiska samorządowe, biznesowe, a także poseł PiS Jerzy Szmit – organizowali konferencje i spotkania podczas których publicznie namawiali mieszkańców do wypełniania wniosków konsultacyjnych i wysyłanie ich do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju na znak sprzeciwu wobec wykluczenia Warmii i Mazur z planów rozwoju infrastruktury drogowej.

Jak się okazuje – odzew tejże akcji jest ogromny. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju poinformowało, że w trakcie konsultacji społecznych rządowego dokumentu do ministerstwa wpłynęło ponad 20 tys. wniosków, z czego około 5 tysięcy dotyczyło drogi krajowej nr 16 na Warmii i Mazurach.

Jak informował poseł PiS Jerzy Szmit, w programie budowy dróg na lata 2014-2023 jest spory zapas finansowy, co oznacza, że istnieje realna szansa na zrealizowanie tej ważnej dla regionu inwestycji w ramach programu rządowego.

 

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl