Jest decyzja prokuratury ws. studentki UWM, która publicznie znieważyła Ukrainkę

Jest decyzja prokuratury ws. studentki UWM, która publicznie znieważyła Ukrainkę
Prokuratura zdecydowała o warunkowym umorzeniu postępowania toczącego się przeciw studentce UWM, która w zeszłym roku opublikowała nagranie, w którym wyzywała Ukrainkę
Fot. Screen z nagrania

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie wydała komunikat, w którym wnioskuje o umorzenie postępowania wobec studentki Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Młoda kobieta w listopadzie zeszłego roku nagrała i opublikowała filmik, na którym znieważyła Ukrainkę.

Całą sytuację opisaliśmy w artykułach: „Studentka UWM-u: ''Ukraińska k***a, jeb**a sprzątaczka zajęła mi miejsce!'' [WIDEO]” oraz „Studentka UWM w filmie obraziła Ukrainkę. Prokuratura wszczęła śledztwo”.

Jedna ze studentek Wydziału Lekarskiego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w listopadzie ubiegłego roku zamieściła na swoim profilu na Facebooku film, w którym opowiedziała o „niewygodach swojej podróży pociągiem” za co obwiniła jadącą z nią Ukrainkę. Wprawdzie film został usunięty, ale dotarliśmy do tego skandalicznego nagrania.

O nagraniu szybko dowiedziała się uczelnia (studentka została zawieszona) oraz prokuratura, która wszczęła śledztwo.

Teraz, po kilku miesiącach Krzysztof Stodolny, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, opublikował wniosek o warunkowe umorzenie postępowania wobec studentki.

Powodem umorzenia był fakt, że kobieta wylewająca swoją frustrację w Internecie nie była poprzednio karana za przestępstwa umyślne. Prokurator orzekł również, aby studentka przeznaczyła pieniądze na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Penitencjarnej.

W dniu 30 lipca 2020r. Prokurator Rejonowy Olsztyn-Północ w Olsztynie skierował do Sądu Rejonowego w Olsztynie wniosek o warunkowe umorzenie postępowania wobec Aleksandry M. podejrzanej o publiczne znieważenie w dniu 4 listopada 2019r. za pośrednictwem portalu społecznościowego nieustalonej kobiety pochodzenia ukraińskiego, która dzień wcześniej podróżowała w jednym przedziale kolejowym wraz z podejrzaną oraz ludności ukraińskiej z powodu przynależności narodowej i etnicznej, tj. o przestępstwo z art. 257kk.

Po przeprowadzeniu postępowania przygotowawczego, z uwagi na to, iż przedmiotowy czyn zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, podejrzana nie była uprzednio karana za przestępstwo umyślne, jak też spełnione zostały inne przesłanki wskazane w kodeksie karnym uzasadniające przypuszczenie, że podejrzana będzie przestrzegać porządku prawnego i nie popełni ponownie przestępstwa, prokurator złożył wniosek o warunkowe umorzenie postępowania na okres próby 2 lat i orzeczenie wobec wymienionej świadczenia w kwocie 2000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Penitencjarnej.

– możemy przeczytać w komunikacie prokuratury.

Komentarze (11)

Dodaj swój komentarz

 • Marek33 2020-08-06 15:49:37 185.246.*.*
  To skandal !!! Takie rzeczy trzeba piętnować !
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 0
 • xxx1 2020-08-05 10:27:33 188.147.*.*
  BRAWO BRAWO dla prokuratury i całego wymiaru "sprawiedliwości" . Właśnie daliście wolną ręką do publicznego znieważania kogo się chce. Prokurator który tą sprawę prowadził powinien ponieść konsekwencje swojego lenistwa. Wątpię żeby do tej sprawy w ogóle przysiadł i cokolwiek zrobił bo to nie jest sprawa ważna.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 13 1
 • Kufel 2020-08-05 08:01:32 188.147.*.*
  Ukrainki bardziej się szanują niż Polki na wyspach które puszczaja się z brudnymi i tepymi angolami za parę funciakow.A autorka nagrania zapewne po skończeniu tak prestiżowej uczelni jak Uwm napewno wyjedzie na emigracje
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 7
 • rasa panów 2020-08-04 21:34:58 88.156.*.*
  Nieadekwatna kara. Za takie rasistowskie zachowanie powinno być surowsze orzeczenie. Nie można tak traktować ludzi.... za kogo ona się ma? rasa panów? podać imie i nazwisko, prześwietlić rodziców - powinni sie wstydzić.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 19 1
 • la 2020-08-04 17:56:43 83.9.*.*
  ona przeznaczyła, czy jej bogata mamusia i tatuś dzięki których wychowaniu czuję się lepsza od innych? Piękna decyzja prokuratury, gdzie za udawaną dobroczynność można odsunąć od siebie zarzuty zniesławienia. Przypomnijmy, że to studentka medycyny zwykłego kierunku studiów, a ona czuje się z tego tytułu lepsza od kobiety która sprząta. Jej absolutne poczucie wyższości powinno ją wykreślić z możliwości studiowania czegokolwiek i kiedykolwiek.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 36 4
 • An. 2020-08-04 17:52:12 95.160.*.*
  Z tego co pamiętam to to relacja na ig. Fake news.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 7
 • Сашко 2020-08-04 16:54:09 82.139.*.*
  Як у тому, що ?! Тож якщо її раніше не карали, це означає, що їй дозволено робити все і це вище закону?!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 11 10