Jaki rodzaj pączków najszybciej znika z piekarni w Olsztynie?

Jaki rodzaj pączków najszybciej znika z piekarni w Olsztynie?
W tym roku tłusty czwartek przypada wcześniej niż rok temu
Fot. Pixabay.com

Tłusty czwartek to dzień, w którym olsztynianie bez wyrzutów sumienia mogą przestać liczyć kalorie. Symbolem tłustego czwartku stały się tradycyjne chrusty (faworki) oraz oczywiście pączki. Słodkie i chrupiące bułeczki królują tego dnia w olsztyńskich szkołach, domach i biurach. Który rodzaj pączków jest ulubionym wśród olsztynian? Postanowiliśmy zapytać o to okoliczne piekarnie.

W tym roku tłusty czwartek obchodzimy 8 dni wcześniej niż w roku poprzednim. Według tradycji jest to ostatni czwartek przed rozpoczynającym się Wielkim Postem. Dziś olsztynianie mogą zapomnieć o dietach. Jakie pączki wybierają najczęściej? Te z dżemem, marmoladą, czekoladą, a może ajerkoniakiem?

Odpowiedzi postanowiliśmy zaczerpnąć u źródła. O to, jakie pączki klienci wybierają najczęściej, spytaliśmy olsztyńskie piekarnie.

- Najwięcej sprzedajemy pączków z marmoladą, najczęściej różaną. Jeżeli chodzi o polewę to klienci kupują zarówno te z lukrem, jak i cukrem pudrem – mówi nam kierownik piekarni na osiedlu Nagórki.

A jak sytuacja wygląda w Śródmieściu?

- My od zawsze produkujemy tylko pączki z marmoladą  i cukrem pudrem. Takie też sprzedajemy – opowiada pracownica piekarni na ul. Lanca.

Wybór mieszkańców Zatorza nie pozostawia wątpliwości:

- U nas jest sporo rodzajów pączków. Są z ajerkoniakiem, marmoladą, cukrem pudrem i lukrem. Klienci jednak najczęściej wybierają te tradycyjne: z marmoladowym nadzieniem różanym, polane lukrem – relacjonuje sprzedawczyni z piekarni na ul. Limanowskiego.

Okazuje się, że olsztynianie stawiają na tradycję i sprawdzony smak. Pączek z marmoladowym, różanym sercem, pokryty pękającym, słodkim lukrem w tym roku najczęściej zagości na stołach mieszkańców naszego miasta.

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

  • xnx 2020-02-20 15:48:22 188.147.*.*
    Nie przeczę ,że te z Olsztyna są dobre ale najlepsze na świecie :) są pączki z Gietrzwałdu
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
  • 123876 2020-02-20 09:41:46 83.5.*.*
    Tani. To jest najczestsze kryterium zakupu
    Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść