Imieniny: Klaudiusza, Marii
Data dodania: 2020-09-29 21:18
Ostatnia aktualizacja 2020-09-30 08:38

Indykpol AZS z pierwszą wygraną w sezonie [ZDJĘCIA, SKRÓT MECZU WIDEO]

Indykpol AZS Olsztyn po trzech przykrych porażkach, wreszcie się przebudził. Miejscem jego metamorfozy była hala w Lubinie, w której to olsztynianie, w zmaganiach otwierających 4. kolejkę PlusLigi, nie oddali Cuprum Lubin nawet jednego seta!

Siatkarze  Indykpolu AZS oraz Cuprum do tego spotkania  nie zaznali smaku zwycięstwa w tym nowym sezonie ekstraklasy. Obu zespołom bardzo zależało wię na przełamaniu się i odniesienie pierwszego zwycięstwa.  Zapowiadał się więc bardzo odpowiedzialny i stresujący obie strony mecz.

Naszym największym problemem jest brak pewności siebie - stwierdził nie bez racji przed wyjazdem do Lubina przyjmujący ekipy olsztyńskiej Ruben Schott. - Nie zaczęliśmy sezonu zbyt dobrze i każdy z nas z tym się zmaga. Musimy się tego pozbyć, oczyścić swoje umysły i choć nie jest to w tym momencie łatwe - myśleć pozytywnie.  Nie mamy czasu na rozmyślanie o naszej obecnej sytuacji. Musimy wyjść na boisko i zrobić swoje, czyli wygrać spotkanie.

I tak się też w Lubinie stało. Jednak kiedy w połowie pierwszego seta, po serii błędów  i innych nerwowych poczynań zespołu z Olsztyna, ich rywale prowadzili 13:8, wydawało się, że będzie tak jak w poprzednich dwóch spotkaniach olsztyńskich siatkarzy. Na szczęście kilka błędów więcej mieli gospodarze i Zielona Armia zaczęła się do nich  zbliżać (14:10, 15:12, 15:14), aż w końcu atak Żalińskiego doprowadził do wyrównania 18:18. Koniec seta należał już do gości, którzy święcili pierwszą wygraną w tym sezonie partię po siedmiu przegranych.

Do połowy drugiego seta  zespoły grały punk za punkt (4:5, 6:6. 9:10, 12:13). Potem olsztynianie po coraz skuteczniejszej grze w ataku (szczególnie Zalińskiego oraz Schulza) oraz obronie pokazali, która drużyna w tej części meczu jest lepsza.

Set trzeci z nieco większym animuszem rozpoczęli gospodarze prowadząc  5:3. Podopieczni trenera Daniela Castellaniego szybko odrobili straty, a po jednym z wielu dynamicznych zbiciach Schulza prowadzili już 13:10 i od tego momentu nie oddali go ani na chwilę. Bardzo dobrze grał w obronie olsztyński libero Gruszczyński, który w poprzednim sezonie reprezentował Cuprum