Indykpol AZS ma… mistrza świata!

Indykpol AZS  ma… mistrza świata!
Nowi zawodnicy Indykpolu AZS: Damian Schulz i Dmytro Teriomienk
Fot. Indykpol AZS Olsztyn

Nowym atakującym ekipy olsztyńskich siatkarzy będzie aktualny mistrz świata Damian Schulz, natomiast środkowym 33-letni reprezentant Ukrainy, Dmytro Tieriomienko. Taka wiadomość została oficjalnie przekazana nam przez władze klubu.

Damian Schulz ma 30 lat. W PlusLidze zadebiutował w 2014 roku broniąc barw Lotosu Trefla Gdańsk. Z tym klubem dwukrotnie wywalczył Puchar Polski (2015, 2018) oraz Superpuchar Polski (2015). Ma ponadto na koncie wicemistrzostwo Polski (2015) i brązowy medal MP (2018).

- Bardzo się cieszę, ze udało się nam w pozyskać do zespołu, i to na dwa sezony, tak doświadczonego i utytułowanego atakującego jakim jest Damian - powiedział Tomasz Jankowski prezes Spółki Akcyjnej Piłka Siatkowa AZS-UWN S.A. w Olsztynie. – Był w kręgu naszego zainteresowania przy pełnym poparciu trenera Daniela Castellaniego. Man nadzieję, ze wniesie do naszej drużyny wiele dobrego – dodał prezes Jankowski.

Damian Schulz

Nowy środkowy olsztyńskiego zespołu ma 200 cm wzrostu, a w poprzednim sezonie występował we francuskim Tours VB. Obsadzenie pozycji środkowego było dla Indykpolu AZS bardzo istotną sprawą ponieważ Ukrainiec wszedł na miejsce Irańczyka Mousaviego Seyeda (najlepszy blokujący PlusLigi), który opuścił olsztyńską ekipę. Pierwszym klubem ukraińskiego środkowego był Lokomotiv Charków (2006-16), z którym 9 razy wywalczył tytuł mistrza Ukrainy i 10 razy Puchar Ukrainy. W kolejnym sezonie grał w Biełogoroje Biełgorod, a w 2017 roku zadebiutował w PlusLidze występując w Cerradu Czarnych Radom. W 31 spotkaniach zdobył 269 punktów.

- Jestem szczęśliwy z powrotu do Polski – powiedział Tieriomienko. – Bardzo chciałem wrócić do Polski, ponieważ podoba mi się tutaj, a PlusLiga jest najlepszą ligą na świecie. Kiedy otrzymałem ofertę z Olsztyna, nie zastanawiałem się zbyt długo. Decyzję podjąłem dość szybko, ponieważ wiedziałem, że będzie to dla mnie dobry wybór. Mam nadzieję, że nadchodzący sezon będzie udany dla nas wszystkich. Damy z siebie wszystko i chcielibyśmy w walczyć o wysokie miejsce – podkreślił.

Przypomnijmy, że po zakończeniu poprzedniego sezonu z ważnymi kontraktami zostali w olsztyńskim zespole jedynie: 32-letni przyjmujący Wojciech Żaliński, 21-letni środkowy Mateusz Poręba, 20-letni atakujący Remigiusz Kapica, 20-letni przyjmujący Dawid Sokołowski oraz Holender Robbert Andringa. Jeżeli chodzi o Porębę to postanowił ostatecznie, że pozostanie w Olsztynie na kolejne dwa lata.

Wiele wskazuje na to, że już w najbliższych dniach zostanie oficjalnie zamknięty personalny skład Indykpolu AZS na kolejny sezon, którego rozpoczęcie zaplanowano na 11-13 września 2020 roku. Nie jest jeszcze do końca potwierdzone czy w drużynie akademików wystąpi grający w poprzednim sezonie w gdańskim Treflu, niemiecki przyjmujący Ruben Schott.

A skoro o siatkówce mowa, to informujemy, że atakujący Skry Bełchatów, wielokrotny reprezentant Polski, mistrz świata z 2014 roku i mistrz Europy z 2009 - Mariusz Wlazły (37 lat), został ogłoszony najlepszym zawodnikiem 20-lecia Polskiej Ligi Siatkówki. W 14-osobowej drużynie znalazł się też też Paweł Zagumny, który w latach 2003-09 bronił barw olsztyńskiego AZS zdobywając dwa srebrne i trzy brązowe medale mistrzostw Polski. Takiego wyboru 14- dokonali kibice w głosowaniu internetowym. Wśród trenerów pierwsze miejsce zajął głosowanie Włoch Andrea Anastasi (obecnie trener Vervy Warszawa, a wcześniej Trefl (2014-19) oraz reprezentację Polski (2011-13). Czwarty okazał się natomiast obecny trener Indykpolu AZS Daniel Castellani (trzykrotny mistrz Polski ze Skrą i wicemistrz z ZAKSĄ).

Lech Janka

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz