Grzegorz Lech, nowy prezes Stomilu, zakończył piłkarską karierę

Grzegorz Lech, nowy prezes Stomilu, zakończył piłkarską karierę
Grzegorz Lech we wtorek ogłosił oficjalne zakończenie piłkarskiej kariery. Teraz będzie mógł w spokoju skupić się na poprawie jakości drużyny
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Na wtorkowej konferencji prasowej Grzegorz Lech, nowo wybrany prezes Stomilu Olsztyn SA i żywa legenda klubu z Piłsudskiego, poinformował o tym, że zawiesza korki na kołku.

Grzegorz Lech w poniedziałek został wybrany prezesem Dumy Warmii przez radę nadzorczą. Zastąpił na tym stanowisku Wojciecha Kowalewskiego. Napisaliśmy o tym w artykule pt. „Wojciech Kowalewski, prezes Stomilu Olsztyn odwołany!”.

Grzegorz Lech wita się z właścicielem Stomilu Michałem Brańskim

Nowy prezes będzie odpowiedzialny za pion sportowy w klubie. Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej we wtorek opowiedział o planach na przyszłość. Powiedział o zakończeniu piłkarskiej kariery.

Moja przygoda z korkami na nogach dobiegła właśnie końca. Około 20 lat spędzony na boisku przy Piłsudskiego, 370 spotkań, ok. 80 bramek, to wszystko zostanie w moim sercu – powiedział Grzegorz Lech.

Podziękował m.in. rodzicom za to, że pozwolili mu kontynuować pasję i realizować się w zawodzie, o jakim marzył od dziecka, czy śp. Andrzejowi Biedrzyckiemu, który wpoił mu zasady klubu.

Na koniec chciałbym podziękować żonie i dzieciom, którzy byli ze mną przez wszystkie lata i wspierali mnie – powiedział nowy prezes Stomilu.

I dodał: – Dzisiaj pewna część mojej życiowej drogi się zakończyła. Dość płynnie przechodzę w nową rolę. Zostało mi powierzone zadanie bycia prezesem najlepszego klubu na Warmii i Mazurach. Jestem gotowy, żeby tutaj pracować i budować klub jako prezes Stomilu Olsztyn.

Nowy prezes Stomilu odniósł się także do transferów. Klub ma stawiać na doświadczonych zawodników z Polski.

Najważniejsze zadanie to danie drużynie zawodników, którzy pomogą na boisku i dadzą klubowi troszkę radości. Jesteśmy w trakcie rozmów z piłkarzami i liczymy, że do końca okienka uda nam się uda pozyskać osoby, które wzmocnią naszą kadrę i podniosą jej jakość. Jest to priorytet. Są to zawodnicy, którzy przyjdą do nas bez opłaty z naszej strony – dodał Grzegorz Lech.

Wyjaśnił, że teraz każdy mecz jest jak finał. Podstawowym celem jest to, żeby drużyna zebrała jak największą liczbę punktów.

Trzeba również przyznać, że atmosfera w klubie, zwłaszcza w kontakcie z mediami uległa znacznej poprawie. Nowy prezes jest otwarty na media, co było widać podczas konferencji.

Michał Brański oglądał konferencję z trybun

Galeria

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • Krzysztofnik. 2021-10-05 10:00:21 37.30.*.*
  Powodzenia Grzesiu 😄
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • Świński ryj 2020-09-23 01:31:47 195.136.*.*
  Lech zmienil stanowisko to teraz wogole nie bedzie komu grac.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 1
 • Kibice 2020-09-22 21:27:59 37.248.*.*
  Kowalewski won !!!!!! A już wyjebali Cię haha
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 0