Wojciech Kowalewski, prezes Stomilu Olsztyn odwołany!

Wojciech Kowalewski, prezes Stomilu Olsztyn odwołany!
Wojciech Kowalewski
Fot. Stomil Olsztyn S.A.

W poniedziałek (21.09) Rada Nadzorcza Stomilu Olsztyn S.A. odwołała z funkcji prezesa Stomilu Wojciecha Kowalewskiego.

To pokłosie artykułu pod tytułem "Sprawdzać pora amatora!", który ukazał się w niedzielny wieczór na portalu stomil.olsztyn.pl.

Przedstawiał on powiązania biznesowo-koleżeńskie jakie mogły mieć miejsce przy transferach do klubu zawodników m.in. z holenderskiego rynku piłkarskiego.

Nowy prezesem został obecny piłkarz, Grzegorz Lech.

Grzegorz Lech
fot. Łukasz Kozłowski

- To był bardzo intensywny i niełatwy okres pracy. Wielkie wyzwanie i bardzo cenne doświadczenie. Na podsumowania przyjdzie jeszcze czas, może nawet na książkę - skomentował już były prezes Stomilu, Wojciech Kowalewski.

Klub opublikował oświadczenie przewodniczącego Rady Nadzorczej, Michała Brańskiego:

Szanowni Kibice Stomilu Olsztyn!

W dniu dzisiejszym Rada Nadzorcza odwołała Prezesa Zarządu Stomilu Olsztyn S.A. Wojciecha Kowalewskiego. Jednocześnie Rada zdecydowała się powierzyć tę funkcję Grzegorzowi Lechowi. Legendzie klubu. Strzelcowi ostatniego gola Stomilu w Ekstraklasie.

Grzegorz w trakcie piłkarskiej kariery pokazał, że Stomil jest nie tylko jego domem, ale i życiem. W moim przekonaniu nikt z zewnątrz nie będzie tak zaangażowany w to, by Stomil był klubem zwycięskim. Zdając sobie sprawę z tego, że przeskok z piłkarskiej szatni do gabinetu jest dużym wyzwaniem, chcemy wraz z całą Radą obudować Grzegorza doświadczonymi ludźmi w trzech kluczowych pionach – administracyjno-organizacyjnym, finansowym i marketingowo-sprzedażowym. Prezes będzie bezpośrednio kierować działem sportowym, co oznacza, że nie będzie w najbliższej przeszłości stanowiska dyrektora sportowego.

Ponadto w ciągu najbliższych miesięcy Rada Nadzorcza będzie na bieżąco wspomagała Grzegorza. Zamiast jednego odpowiedzialnego – jak to było do tej pory – stawiamy na drużynę. I jak na boisku w meczu z Widzewem po zejściu Janka Bucholca, kapitanem tego zespołu będzie Grzegorz Lech.

Kiedy rozpoczynaliśmy emisję akcji mówiłem, że to test dla lokalnej społeczności. Otrzymywałem sygnały, że wielu fanów nie decyduje się na uczestnictwo w niej z uwagi na zastrzeżenia co do pracy klubu. Jak właściciel klubu piłkarskiego jestem na początku drogi, ale już pokonaliśmy kilka kryzysów. Stomilowcy cechują się charakterem i zażartą walką o nasz klub, kolejny raz dostaliśmy tego dowód. To jest wielki kapitał Stomilu.

Nie można zaprzeczać – zaliczyliśmy falstart sportowy. Dlatego przez następne dwa tygodnie będziemy pracować nad wzmocnieniami. Chciałbym jednak wyraźnie zaznaczyć, że liczymy na każdego zawodnika i każdemu damy taką samą szansę. Bo dziś potrzebujemy wszystkich.

Kiedy przyszedłem do Olsztyna powstał projekt Nowego Stomilu. I proszę zwrócić uwagę, że mimo kryzysów po drodze uważam, że dużo osiągnęliśmy – jesteśmy klubem stabilnym, wiarygodnym, wypłacalnym. Ale to część sportowa wymaga teraz naszej najwyższej uwagi i pracy. Liczymy, że trener Adam Majewski i zespół staną na wysokości zadania. To dopiero start sezonu, ale naszym priorytetowym celem staje się ustabilizowanie sportowe.

Na koniec zwracam się z prośbą do wszystkich kibiców Stomilu, gdziekolwiek są: bądźcie teraz i zawsze z nami! Potrzebujemy każdego kibica, każdego gardła z trybun, tak jak każdego piłkarza gotowego walczyć za Stomil. Bądźmy znów jednością jak wiosną 2019 roku, gdy trzeba było bić się o każdy punkt. Gorąco wierzę, że z przedstawionymi ludźmi, którzy od dziś będą odpowiadać za stronę organizacyjną Stomilu najgorsze za nami. A teraz najlepsze przed nami.

Grzegorzowi i Adamowi oraz drużynie, sztabowcom i zespołowi administracyjnemu życzymy sukcesów. Do zobaczenia na trybunach, biało-niebiescy!

Galeria

Komentarze (12)

Dodaj swój komentarz

 • karpik12334 2020-09-23 21:27:19 88.156.*.*
  SMS był najlepszym i najbardziej obiektywnym sposobem rozwiązania tego kontraktu. Sprawiedliwym byłaby podróż na taczce pod bramy na Łazienkowskiej, subiektywnie skróciłbym to pod bramy aresztu śledczego. Gratuluję Panu Wojciechowi odkrywczego zatwierdzania transferów przez kolegę , któremu ufa i zna od lat......bardzo odkrywcze i przekonujące...ale tamten pan ,mimo niewątpliwego talentu, nie wyzbył się mentalności miejsca gdzie się urodził....Do widzenia, powodzenia w życiu a Olsztyn omijajcie.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0
 • hmm 2020-09-22 14:35:10 81.190.*.*
  Niestety Kowalewski nigdy nie powinien zostać Prezesem Stomilu, a Czereszewski Dyrektorem. Mieli dobrego prezesa co uratował klub w kulminacyjnym momencie to się z nim pożegnali wybierając coraz to gorszych.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 0
 • nowy dyrektor 2020-09-22 06:25:37 79.191.*.*
  Stadion zburzyć, ziemię zaorać, zasiać rzepak! To jedyna szansa na profity ze Stomilu
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 7
 • Młoda 2020-09-21 21:16:16 5.173.*.*
  Porażka nie jest pojedynczym, katastrofalnym wydarzeniem. Nie ponosisz jej tak nagle. Porażka to kilka błędów w ocenie sytuacji powtarzanych każdego dnia. Jak długo jeszcze będziemy zmuszeni słuchać o totalnej degengroladzie piłki nożnej w Olsztynie. Rok 1994 już nie powróci.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 1
 • kibic 2020-09-21 20:35:50 83.31.*.*
  Szacunek dla Grześka , ale to nie ta półka , wsadzili go na minę ratując wizerunek .Jaką on ma wiedzę w zarządzaniu ???? Chyba ,że będzie sterowany i wykonawcą poleceń właściciela który też nie ogarnia tego patologicznego środowiska . Tu trzeba chłopa z jajami i dobrą znajomością w strukturach Fortuna I Liga . Grzesiek powodzenia a Pan Brański - piłka to nie wirtualne media myślę , że jest w Olsztynie kilku dobrych fachowców co już raz Stomil ratowali i postawili w ciągu 6 miesięcy na nogi ( 5 miejsce w lidze)
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 1
 • Z miasta 2020-09-21 19:54:20 109.151.*.*
  Mam nadzieje że Pele z Klewek też dostał buta na du.e bo inaczej bedzie to tylko kosmetyka
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 1
 • Tomtom 2020-09-21 17:28:55 188.147.*.*
  Czeresia też powinni wypier...ć z chukiem
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 1
 • o wiele miesiecy za pozno 2020-09-21 17:10:35 89.0.*.*
  Nareszcie! Ten pseudo-prezes-bramkarz reprezentacji nigdy tu nie powinien byc.To co dokonal razem z tym tzw.dyrektorem sportowym to byl sabotaz.90% tych przez nich dokonanych transferow to od poczatku totalna pomylka.Kto teraz za ten sprowadzony pilkarski szrot odpowie,kto za to zaplaci,jak utrzymac z tymi pseudo-grajkami na poziomie 3 i 4 ligi zaplecze ekstraklasy w Olsztynie?Nastepny najwazniejszy krok to wysylka tego Pana trenera 4.ligi tam skad przyszedl.Niech tam sobie te swoje wahadla wprowadza w rezerwach Wisly Plock.Marionetka totalna bylego juz prezesa-bramkarza,czlowiek bez twarzy,najslabszy trener w historii tego klubu. Pozostaje tylko nadzieja, ze jakos da sie z tego stworzonego bagna wyjsc i nigdy cos podobnego sie nie powtorzy.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 1
 • Taka prawda 2020-09-21 16:05:25 37.131.*.*
  No i w końcu tak jak po cichu życzyłem sponsor Brański podjął męską decyzję-PREZES za burtą. Nowy prezes podejmie właściwą decyzję odnośnie trenera. Powodzenia Grzechu!!!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 2
 • Stomil4all 2020-09-21 15:32:42 188.147.*.*
  Powodzenia Lechu!!! Na 100% będzie się lepiej znał na tym czy ktoś daje coś pozytywnego dla drużyny czy nie.... sam przed chwila był liderem:)
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 1