Dziś jest: 25.04.2024
Imieniny: Jarosława, Marka
Data dodania: 2024-02-13 12:19

Redakcja

Gmina Olsztynek. Wychłodzony 90-latek schronił się w aucie. Ekspresowa akcja policji

Gmina Olsztynek. Wychłodzony 90-latek schronił się w aucie. Ekspresowa akcja policji
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. policja.pl

W poszukiwaniach zaginionych liczy się czas i wszelkie wskazówki od świadków. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie mogą się pochwalić niemałym sukcesem w tej kwestii. Po około godzinie poszukiwań odnaleźli pewnego 90-latka, który wyszedł z domu i się zgubił.

reklama

W poniedziałek nad ranem (12 lutego) funkcjonariusze z polecenia oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie udali się do jednej z miejscowości w gminie Olsztynek, gdzie rodzina zgłosiła zaginięcie starszego mężczyzny. 90-latek wyszedł z domu niedzielnym, późnym wieczorem i udał się w nieznanym kierunku, nie będąc ubranym stosownie do warunków panujących na dworze. Ponadto z mężczyzną miał być utrudniony kontakt.

Funkcjonariusze podjęli działania poszukiwawcze. Rozpoczęli przeszukiwanie okolicznych terenów. W działania zaangażowały się policyjne patrole, w tym przewodnik z psem służbowym jak również rodzina i sąsiedzi. Po około godzinie od rozpoczęcia akcji poszukiwawczej jeden z policyjnych patroli zauważył zaparkowany z włączonymi światłami pojazd, w którym znajdował się starszy mężczyzna.

Okazało się, że w samochodzie był poszukiwany przez wszystkich, skrajnie wyziębiony i zdezorientowany 90-latek, który schronił się w otwartym, zaparkowanym aucie. Policjanci udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy przedmedycznej, wezwali karetkę pogotowia, okryli kurtką służbową i udzielili schronienia w radiowozie. Następnie przewieźli 90-latka do miejsca zamieszkania, gdzie pod opieką rodziny czekał na przyjazd karetki.

Dzięki szybkiej reakcji, przeprowadzonej akcji poszukiwawczej i udzielonej pomocy starszy mężczyzna szczęśliwie wrócił do miejsca zamieszkania.

Źródło: KMP w Olsztynie / Własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl