Dziś jest: 25.04.2024
Imieniny: Jarosława, Marka
Data dodania: 2023-12-07 16:05

Redakcja

Gmina Gietrzwałd. 48-letni kierujący volkswagenem miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie

Gmina Gietrzwałd. 48-letni kierujący volkswagenem miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. KMP w Zielonej Górze

Policjanci nie mają taryfy ulgowej wobec nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Przekonał się o tym pewien 48-latek, który wsiadł za kierownicę auta będąc na ,,podwójnym gazie".

reklama

W środę (6 grudnia) olsztyńscy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej na DK16 na wysokości miejscowości Gronity mężczyznę siedzącego za kierownicą pojazdu marki Volkswagen. Powodem zatrzymania było przekroczenia dozwolonej prędkości o 24 km/h. Ponadto pojazd miał nie utrzymywać prawidłowego toru jazdy.

Okazało się, że za kierownicą siedzi 48-latek. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło również na jaw, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Policjanci sporządzili dokumentację, która trafi do sądu.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi m.in. kara pozbawienia wolności do lat 3. Za prowadzenie pojazdu wbrew decyzji sądu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami grozi kara grzywny, ograniczenia wolności alb pobawienia wolności do lat 2.

Źródło: KMP w Olsztynie / Własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl