Europejskie Dni Dziedzictwa - to największy w Europie projekt społeczny i edukacyjny, najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. Ich idea narodziła się 3 października 1985 r. w Granadzie w Hiszpanii.
Na Warmii i Mazurach Europejskie Dni Dziedzictwa rozpoczną się w piątek, 7 września (początek o godz. 10). W programie: wykłady, występ kapeli ludowej „Śparogi” oraz Zwiedzanie Muzeum Budownictwa Ludowego – Parku Etnograficznego.
W ciągu miesiąca w całym województwie warmińsko-mazurskim zaplanowano wiele ciekawych kulturalno-naukowych wydarzeń. W ich organizację włączyły się m.in. Muzeum Warmii i Mazur, Muzeum Ziemi Gołdapskiej, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Galeria ,,Zamek” w Reszlu, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu, Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, Wojewódzka Biblioteka w Olsztynie, Olsztyński Teatr Lalek i biblioteka Planeta 11.
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz