Dziś jest: 05.03.2024
Imieniny: Adriana, Fryderyka
Data dodania: 2023-11-13 13:18

Redakcja

Dwóch braci wpadło z narkotykami na ulicach Olsztyna. Prawie kilogram przejętych środków odurzających [WIDEO]

Dwóch braci wpadło z narkotykami na ulicach Olsztyna. Prawie kilogram przejętych środków odurzających [WIDEO]
Kadr z nagrania wideo przedstawiającego zarekwirowane substancje odurzające
Fot. KMP Olsztyn

Olsztyńscy policjanci tylko w ciągu jednego dnia zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o posiadanie narkotyków. W toku przeszukania znaleziono marihuanę, amfetaminę, haszysz oraz mefedron o łącznej masie ponad 700 gramów należących do 29-latka. Z kolei przy 41-latku znaleziono amfetaminę. Jeden z braci schował narkotyki w pączku, a drugi w torbie na aparat fotograficzny. Ponadto okazało się, że obydwaj wsiedli za kierownicą auta, mimo sądowego zakazu i pobrano im krew do badań, ze względu na uzasadnione podejrzenie jazdy „na podwójnym gazie”. Wkrótce bracia ze swojego zachowania będą się tłumaczyć przed sądem.

reklama

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w swojej codziennej służbie pracują nad tym, aby wyeliminować z obrotu zabronione substancje i zatrzymać sprawców przestępstw. W ubiegłą środę (8 listopada) na jednej z ulic w mieście zauważyli osobowe auto, za którego kierownicą siedział mężczyzna, którego podejrzewali o posiadanie znacznych ilości środków odurzających. 29-latek po zaparkowaniu pojazdu, został zatrzymany w pobliżu swojego domu. Przypuszczenia policjantów potwierdziły przeszukania. Najpierw przy mężczyźnie znaleziono woreczki foliowe z zawartością zielonego suszu roślinnego. Następnie podczas sprawdzenia poszczególnych pomieszczeń mieszkania, w jednym z nich, znaleziono torbę na aparat fotograficzny, a w niej woreczki z zielonym suszem roślinnym, zbrylonym proszkiem oraz ciemnobrunatną substancją. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zabezpieczono marihuanę, amfetaminę, haszysz oraz mefedron o łącznej masie ponad 700 gramów. Zabezpieczone substancje przekazano do dalszych badań laboratoryjnych.

Tego samego dnia, tym razem funkcjonariusze z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na jednej z ulic w mieście zauważyli pojazd, za którego kierownicą siedział znany im z wcześniejszych interwencji mężczyzna, którego podejrzewali, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Mężczyzna siedzący na fotelu kierowcy na widok funkcjonariuszy zaczął się nerwowo zachowywać, czym wzbudził ich podejrzenia. Policjanci postanowili sprawdzić, co jest powodem jego nietypowego zachowania. Przy mężczyźnie znaleziono... pączka. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że 41-latek schował w nim dwa woreczki foliowe z zawartością białego proszku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jest to amfetamina. Ponadto okazało się, że 41-latek jest bratem zatrzymanego kilka godzin wcześniej 29-latka za posiadanie narkotyków, który poruszał się tym samym pojazdem.

Sprawdzenie w systemach informatycznych wykazało, że zarówno 29- jak i 41-latek wybrali się w podróż autem, mimo sądowego zakazu. Obydwu mężczyznom pobrano także krew do badań ze względu na uzasadnione podejrzenie kierowania autem w stanie nietrzeźwości. Okazało się również, że 41-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Ma do odbycia karę 47 dni pozbawienia wolności, za niestosowanie się do wcześniejszych orzeczonych środków karnych. 41-latek na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.  Z kolei 29-latek odpowie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 29 i 41-latek odpowiedzą za kierowanie autem wbrew sądowemu zakazowi. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec 29-latka zastosowano środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju. Natomiast 41-latek trafił do aresztu, w którym spędzi najbliższe tygodnie.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Zadaniem policjantów będzie ustalenie, skąd mężczyźni mieli narkotyki i gdzie one miały trafić, dlatego niewykluczone są kolejne zatrzymania.

 

Źródło: własne, KMP Olsztyn

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • CoJaTuRobię?! 2023-11-15 13:22:25 78.30.*.*
    Ale zioło z Apteki już jest legalne... Dziki kraj!
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • Janusz Pisiewicz 2023-11-13 13:23:05 95.160.*.*
    Nie chcę podpowiadać, ale istnieją też inne ciekawe schowki. 🤨
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0

www.autoczescionline24.pl