Imieniny: Jarosława, Marka
Data dodania: 2017-03-06 11:26

spk

Dwa złote medale naszych lekkoatletów [WIDEO]

W Belgradzie zakończyły się halowe mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce. Nasz region udanie reprezentowali Kacper Kozłowski oraz Konrad Bukowiecki.

Najpierw ze złotego krążka cieszył się Konrad Bukowiecki. Kulomiot Gwardii Szczytno w kwalifikacjach z wynikiem 21,06 metrów zajął drugie miejsce, dzięki czemu awansował do finału. Tam nie dał żadnych szans swoim rywalom uzyskując wynik 21,97 metrów. Jak się okazuje jest to nie tylko rekord Polski, ale również najlepszy tegoroczny wynik na świecie. W Belgradzie wyprzedził m.in. Tomasa Stanka (Czechy - 21,43) oraz Davida Storla (Niemcy - 21,30).

Bardzo dobrze spisał się również Kacper Kozłowski, który startował w sztafecie 4x400 metrów. Zawodnik AZS UWM Olsztyn w finale pobiegł na pierwszej zmianie. Nasza sztafeta w składzie Kacper Kozłowski, Łukasz Krawczuk, Przemysław Waściński oraz Rafał Omelko z czasem 3:06.99 wyprzedziła m.in. Niemców (3:07.80) oraz Czechy (3:08.60).

Podczas mistrzostw Europy reprezentanci Polski zdobyli 12 krążków w tym siedem złotych i w klasyfikacji generalnej uplasowali się na pierwszym miejscu.

Konrad Bukowiecki pobił rekord Polski w pchnięciu kulą i zdobył złoto halowych ME

Źródło: własne, Urząd Marszałkowski