Dziś jest: 21.06.2024
Imieniny: Alicji, Alojzego
Data dodania: 2020-01-17 08:11

Aleksandra Szczepaniak

Dramat na ulicy Westerplatte w Olsztynie. Z okna prawie wypadł 3-letni chłopiec

Dramat na ulicy Westerplatte w Olsztynie. Z okna prawie wypadł 3-letni chłopiec
Na ulicy Westerplatte dziecko chodziło po parapecie
Fot. Google Street View

Na ulicy Westrerplatte w Olsztynie policjanci i strażacy podjęli dramatyczną interwencję. Z okna mieszkania na 4 pietrze niemal wypadło 3-letnie dziecko. Matka chłopca przebywała wówczas w mieszkaniu. O zdarzeniu służby poinformowała przechodząca tamtędy kobieta.

reklama

15 stycznia w bloku przy ulicy Westerplatte 10 rozegrał się dramat, który mógł zakończyć się tragedią. Około godziny 13:00 przechodząca tamtędy kobieta zauważyła sytuację, która ją zaniepokoiła. Przy oknie na 4 piętrze stał 3-letni chłopiec.

- Było tam małe dziecko, stojące w samym pampersie na parapecie, chcące otworzyć okno i zanoszące się z płaczu – relacjonuje na Facebooku świadek zdarzenia.

Okazuje się, że chłopiec stojąc przy oknie, chwycił za klamkę, którą w połowie przekręcił. Zdenerwowana kobieta postanowiła interweniować. Po wcześniejszej, bezskutecznej próbie dostania się do mieszkania, zaalarmowała odpowiednie służby. Na miejsce przyjechali policjanci oraz straż pożarna.

W celu zapobieżenia wypadnięcia dziecka z okna, użyto specjalnego strażackiego wysięgnika. Następnie postanowiono wejść do mieszkania, aby wyjaśnić sprawę.

Okazało się, że w domu obecna była matka dziecka, która nie otwierała drzwi. Po paru minutach służbom udało się nawiązać z nią kontakt słowny, lecz ta nadal nie chciała wpuścić ich do środka. Policjanci zdecydowali się wyważyć drzwi. Po około 30 minutach znaleźli się w środku. W międzyczasie na miejsce przybył ojciec dziecka. Matkę zbadano alkomatem, lecz wbrew poprzednim przypuszczeniom, okazała się być trzeźwa.

Rodzice wyjaśnili, że 3-letni chłopiec często bawi się w podobny sposób. Staje przy oknie i podziwia widoki. Jednocześnie stwierdzili, że ich dziecku nie zagrażało żadne niebezpieczeństwo.

O mrożącej krew w żyłach sytuacji powiadomił postronny światek zdarzenia. Kobieta była zaskoczona niezwykłą „znieczulicą” panującą wśród sąsiadów rodziny małego dziecka. Nikt z nich bowiem nie zareagował. Wskazywali natomiast na irytujące zachowanie 3-latka, który wciąż płacze. Świadek zdarzenia swoimi przemyśleniami podzielił się na Facebooku.

Policjanci dostrzegli jednak pozytywny aspekt całego wydarzenia.

- O interwencji służby ratunkowe powiadomiła osoba postronna, co świadczy o tym, że jako społeczeństwo jesteśmy wyczuleni na wszelkiego rodzaju zagrożenia. Postawa zgłaszającej świadczy o dojrzałości i jest godna naśladowania – mówi oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, asp. Rafał Prokopczyk.

Galeria

Komentarze (6)

Dodaj swój komentarz

 • R. O. 2020-01-18 08:26:31 83.6.*.*
  Ja wczoraj miałem PRAWIE wypadek na drodze.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 1
 • fus 2020-01-17 15:27:02 85.219.*.*
  Ja pie...ole, to wypadł czy prawie wypadł? O czym w ogóle jest ten artykuł, też mi sensacja, nic się nie dziej w tym gównianym mieście i takie bzdury piszecie.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 1
 • Piotrek 111 2020-01-17 10:00:37 188.147.*.*
  Jak żyje to co to za dramat
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 1
 • O losie! 2020-01-17 09:11:58 188.147.*.*
  Trauma po stracie dziecka jest niesamowita, zostaje na całe życie i nie ma swojej ceny..... klamka na kluczyk w jakimkolwiek sklepie budowlanym kosztuje pare złotych ..... naprawdę myślenie nie boli.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 2
 • Dorota 2020-01-17 08:41:04 188.147.*.*
  Drodzy rodzice. W każdym sklepie, markecie można zakupić specjalne klamki z zamkiem i kluczykiem, a także inne gadżety przydatne w domu z małymi dziećmi np.zatyczki do kontaktów itp. Po przekręceniu klucza blokuje się zarówno okno zamknięte, jak i uchylone. Wyobraźnia to to, czego dorosłym brakuje. Drodzy sąsiedzi, ludzie. Jeśli małe dziecko płacze od rano do wieczora, to dziwię się, że nie zapala się wam żadna tzw. lampka, że w tym domu dzieje się coś złego. To nie jest wścibsywo to troska o małego człowieka. Ale wygodnie jest powiedzieć to nie moja sprawa. Ech...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
 • Janusz Pisiewicz 2020-01-17 08:19:35 213.184.*.*
  Za Norwidem: "Polacy - naród wspaniały, społeczeństwo żadne".
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 1

www.autoczescionline24.pl