Dziś jest: 26.04.2024
Imieniny: Klaudiusza, Marii
Data dodania: 2021-01-27 17:34

Dobrze zaczęli, gorzej skończyli. Stomil uległ w meczu sparingowym Legii Warszawa

Legioniści pewnie pokonali w spotkaniu sparingowy olsztyński Stomil

W meczu sparingowym rozegranym w Urszulinie, Legia Warszawa wygrała ze Stomilem Olsztyn.

Od niemal tygodnia piłkarze Stomilu Olsztyn przebywają na obozie przygotowawczym w Siedlcach. W tym czasie rozegrali już jeden sparing, w którym pokonali niżej notowaną Pogoń Grodzisk Mazowiecki 4:1. W środę, w nowoczesnym ośrodku szkoleniowym Legii w Urszulinie, zmierzyli się natomiast ze stołecznym klubem.

Jak można było przypuszczać, spotkanie pewnie wygrali (3:1) podopieczni Czesława Michniewicza, dla których był to ostatni sparing przed rozpoczęciem rozgrywek Ekstraklasy. Bramki dla warszawian zdobywali: Luquinhas oraz dwukrotnie Slisz.

Jedyną bramkę dla Stomilu zdobył już w 10 minucie z rzutu karnego Wojciech Łuczak.

Na zakończenie zgrupowania, w sobotę, olsztynianie zagrają z III-ligową Wisłą Puławy.

Legia Warszawa - Stomil Olsztyn 3:1 (0:1)

0:1 - Wojciech Łuczak 10' (k.)
1:1 - Luquinhas 62'
2:1 - Bartosz Slisz 65'
3:1 - Bartosz Slisz 78'

Legia Warszawa: (I połowa) Radosław Cierzniak - Jehor Macenko, Artur Jędrzejczyk, Mateusz Hołownia, Nikodem Niski, Rafael Lopes, Jakub Kisiel, Bartłomiej Ciepiela, Mateusz Cholewiak, Joel Valencia, Kacper Kostorz (II połowa) Artur Boruc - Josip Juranović, Igor Lewczuk, Mateusz Hołownia, Filip Mladenović, Paweł Wszołek, André Martins, Bartosz Slisz, Mateusz Cholewiak, Luquinhas, Tomáš Pekhart

Stomil Olsztyn:  Piotr Skiba (46' Vjačeslavs Kudrjavcevs) - Janusz Bucholc (64' Damian Sierant), Rafał Remisz (80' Jakub Tecław), Damian Byrtek (80' Jakub Mosakowski), Jurich Carolina (80' Kamil Dajnowski), Jonatan Straus (46' Krystian Ogrodowski), Wojciech Łuczak (46' Hubert Szramka), Mateusz Skrzypczak, Maciej Spychała (80' Koki Hinokio), Sam van Huffel, Adrian Szczutowski (46' Grzegorz Kuświk)

Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce)