Deszczowa aura niestraszna biegaczom [ZDJĘCIA]

Deszczowa aura niestraszna biegaczom [ZDJĘCIA]
Fot. Karolina Krawczyk

Deszcz nie zniechęca olsztyńskich biegaczy. W drugim z sześciu biegów cyklu "City Trail", który odbył się w sobotę wzięło udział ponad 350 dorosłych i blisko setka dzieci. Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie odniósł, podobnie jak przed miesiącem, Paweł Pszczółkowski. Wśród pań triumfowała najlepsza zawodniczka edycji 2016/2017 - Aleksandra Lisowska.

Najszybszy w sobotnim biegu - Paweł Pszczółkowski uzyskał czas 17:10. Paweł nie krył zadowolenia ze zwycięstwa. Nic w tym dziwnego, bowiem umocnił się na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej.

- Może nareszcie uda mi się odnieść zwycięstwo w "generalce". Startuję w "City Trail" od wielu lat i aż czterokrotnie plasowałem się na drugiej pozycji. Chciałbym w końcu ten drugi stopień podium odczarować. Zależy mi na wygranej tym bardziej, że jestem z Olsztyna. Najważniejsze, że jestem w pełni zdrowy i mogę w stu procentach realizować założenia treningowe - mówił na mecie Pszczółkowski. - Przed dwoma tygodniami startowałem w Rock’n Roll Lizbona Półmaratonie i wówczas nie czułem się najlepiej. Być może przyczyniło się do tego osłabienie wynikające z trudnych warunków atmosferycznych. Na pewno stać mnie na więcej. Plany na przyszły sezon są ambitne. Przygotowuję się do maratonu. Póki co czuję się równie dobrze na krótkich dystansach, czego potwierdzeniem są moje starty na 5-kilometrowej trasie CITY TRAIL w Olsztynie.

Triumf w kategorii pań odniosła Aleksandra Lisowska, zwyciężczyni klasyfikacji generalnej z ubiegłego sezonu. Panią Aleksandrę nie udało nam się złapać po biegu, wiemy jednak, że jest w bardzo dobrej formie. Wykonała ogromną pracę treningową do maratonu. Start w Poznaniu na najdłuższym dystansie olimpijskim niestety nie poszedł po jej myśli, zmuszona była zejść z trasy. Według jej trenera, wrocławskiego szkoleniowca Jacka Wośka, wielomiesięczny trening, który realizowała pod maraton "odwdzięczy" się w kolejnych startach. I to na olsztyńskiej trasie było już widać. Pani Ola zupełnie swobodnie pokonała pięć niełatwych, przełajowych kilometrów w czasie 18:20. Najbliższe plany startowe dotyczą między innymi startu w przełajowych mistrzostwach Wojska Polskiego. Przypomnijmy, że Aleksandra Lisowska dokonała przed pięcioma laty sztuki niebywałej, zdobywając trzy złote medale młodzieżowych mistrzostw Polski w biegach na 5000 i 10000m oraz 3000 m z przeszkodami.

Najbliższe zawody "City Trail" nad jeziorem Długim odbędą się 25 listopada. Cykl potrwa do 10 marca. Warto dodać, że zawody w Olsztynie są częścią ogólnopolskiej serii - w cyklu uczestniczą także: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Lublin, Łódź, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Cykl Grand Prix "City Trail" i "City Trail Junior" są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Źródło: własne, materiał prasowy

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz