Dziś jest: 25.04.2024
Imieniny: Jarosława, Marka
Data dodania: 2011-06-24 14:07
Ostatnia aktualizacja 2023-05-24 11:40

Marysia

Czym różni się działka rolna od budowlanej

Działka, na której stanie wymarzony dom takie myśli ma według badań co drugi Polak. Jednak aby spełnić marzenie o własnym domu masa formalności ,a przede wszystkim kosztów.

reklama

Po pierwsze i w sumie najważniejsze należy rozejrzeć się za działką – jakich wiele w swej ofercie mają nieruchomości Olsztyn. Problem jednak w tym, że działek jest znaczna ilość, a część nieruchomości Olsztyn tego typu jest opisana jako działka budowlana, a część jako rolna. Czym różnią się te dwa pojęcia biuro nieruchomości Olsztyn? Na pierwszy rzut oka widać, że przede wszystkim ceną nieruchomości Olsztyn. Działka budowlana to koszt niema 10-krotnie większy niż działa budowlana. Dlaczego tak jest?

Działka budowlana to taka, na której kupujący ją od razu może postawić dom, bez większych formalności. Działka rolna to zaś mimo, że tańsza działka to wymagająca wielu formalności i czasu związanego z odrolnieniem terenu – przygotowaniem miejscowego planu zagospodarowania terenu – czego dokonuje dana gmina. Dopiero kiedy działka rolna uzyska status odrolnionej można starać się o jej zabudowanie. Jeśli dana gmina nie posiada w ogóle planu zagospodarowania terenu nie ma sensu kupować działki rolnej – gdyż nie jest możliwa budowa na niej domu.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl