Czy są sytuacje, w których warto sięgnąć po pożyczkę?

Pożyczanie pieniędzy, mimo swojej powszechności, kojarzy nam się raczej z finansowymi problemami i długiem. Pożyczka nie musi być jednak synonimem niezaradności, a czasem jej wzięcie może przynieść sporo pożytku.  

Kredyt – wszystko jest dla ludzi

Wiele osób obawia się, że wzięcie np. pożyczki gotówkowej oznacza początek spirali kredytowej i dług, z którym będzie trzeba zmagać się latami. Nie trudno im się dziwić, choć należy pamiętać również o tym, że takiej decyzji nie powinno się podejmować pod wpływem chwili. Jeżeli rzeczywiście decydujemy się na podjęcie jakiegoś zobowiązania, przeanalizujmy naszą obecną sytuację finansową i upewnijmy się, że dodatkowe środki nie okażą się dla nas zbyt dużym obciążeniem. Ustalmy także dogodne terminy spłaty, najlepiej na kilka dni po wypłacie. Nie będziemy musieli obawiać się, że zabraknie nam środków na pokrycie zobowiązania, a tym samym unikniemy zbędnych opóźnień.    

Kiedy warto sięgnąć po kredyt?

Sytuacji, w których dodatkowe finansowanie może okazać się korzystne, jest kilka. Nie każda pożyczka musi mieć charakter konsumencki, a z jej pomocą można np. zainwestować w rozwój osobisty. Jeżeli planujemy rozwinąć swoje zawodowe kwalifikacje, pożyczka gotówkowa może pomóc w opłaceniu niezbędnych do tego kursów i szkoleń.

Z kredytu warto skorzystać także podczas zakupów elektroniki, sprzętu AGD itp. W takim wypadku o wiele korzystniejszy będzie zakup urządzenia wyższej klasy. W okresie dużych promocji i wyprzedaży taki decyzja może być naprawdę opłacalna, zwłaszcza że ceny produktów obniżane są nawet o kilkaset złotych. Jeśli skorzystamy z odpowiednio dopasowanego finansowania, spłata zobowiązania nie będzie tak bardzo odczuwalna dla naszego portfela.

Regularne korzystanie z produktów finansowych może opłacić nam się także w przyszłości np. podczas starań o uzyskanie kredytu hipotecznego. Weryfikując klienta, banki sprawdzają także historię kredytową. Znajdujące się w niej terminowo spłacone zobowiązania podnoszą szansę na otrzymanie takiego finansowania.    

Jak przebiega procedura?

Jak przebiega procedura wzięcia kredytu gotówkowego? O pożyczkę można się starać tradycyjnie, odwiedzając oddział banku, lub wypełniając formularz online. Wystarczy przekazać pożyczkodawcy dokument potwierdzający tożsamość oraz zaświadczenie o dochodach. Po sprawdzeniu naszej zdolności kredytowej bank decyduje o przyznaniu finansowania. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku, pieniądze można odebrać w kasie oddziału lub otrzymać je prosto na rachunek osobisty.        

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz