Czy jest szansa, że loty do Bremy powrócą? Mamy komunikat WizzAir

Czy jest szansa, że loty do Bremy powrócą? Mamy komunikat WizzAir
Oficjalne uruchomienie lotów do Bremy
Fot. Port lotniczy Olsztyn-Mazury

W środę pisaliśmy o tym, że WizzAir zlikwidował połączenia z portu lotniczego w Szymanach do niemieckiej Bremy. Przewoźnik przesłał nam oficjalny komunikat, w którym wyjaśnia, czy jest szansa, że loty do tego miasta powrócą.

Przypomnijmy, do Bremy z lotniska w Szymanach pasażerowie mogą latać od 27 października. Jednak po ponad miesiącu od jego uruchomienia WizzAir zdecydował się zrezygnować z połączenia. Rezerwacji można dokonać tylko do 5 stycznia, po tym czasie loty do tego niemieckiego miasta znikną z oferty lotniska Olsztyn-Mazury.

- Decyzje dotyczące uruchomienia i kasowania połączeń podejmuje zawsze dany przewoźnik. Lotnisko jest tylko swoistym przystankiem (w tym przypadku dla samolotów) – powiedział nam w środę Dariusz Naworski, kierownik handlu i marketingu Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury.

Zapytaliśmy więc przedstawicieli WizzAir, skąd taka decyzja i czy jest szansa, że połączenia do Bremy powrócą w przyszłości.

- Praktyką stosowaną w branży lotniczej jest dostosowywanie częstotliwości lotów do sezonu oraz wskaźników wydajności tras. Wizz Air stale monitoruje wyniki poszczególnych kierunków, co umożliwia oferowanie możliwie najniższych cen najpopularniejszych usług. Trasa Olsztyn-Mazury-Brema zostanie zawieszone tej zimy. W tej chwili nie spekulujemy na temat przyszłości tej trasy – napisali w przesłanym nam komunikacie przedstawiciele polskiego oddziału WizzAir.

Więcej:

Ledwo uruchomione, a już do likwidacji. Połączenia do Bremy znikną z oferty lotniska w Szymanach

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz