Członkowie gangu współpracowali z kibicami olsztyńskiego klubu piłkarskiego

Członkowie gangu współpracowali z kibicami olsztyńskiego klubu piłkarskiego
Jeden z zatrzymanych
Fot. KWP Olsztyn

Rezultatem śledztwa prowadzonego przez olsztyńskie CBŚP i prokuraturę jest kolejne uderzenie w gang powiązany z pseudokibicami jednego z klubów sportowych. Podczas akcji policjanci zatrzymali podejrzanych i zabezpieczyli dwie jednostki broni, maczety oraz narkotyki. Siedem osób zostało tymczasowo aresztowanych.

Postępowanie dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej, w skład której wchodzili m.in. pseudokibice olsztyńskiego klubu piłkarskiego, prowadzą policjanci z Zarządu w Olsztynie Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ w Olsztynie, z którymi od początku ściśle współpracują policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Olsztynie. W prowadzonych ustaleniach wsparcia udzielili również funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP w Radomiu.

Według ustaleń funkcjonariuszy członkowie gangu od co najmniej roku zajmowali się przestępczością narkotykową. Wówczas to, mogli wprowadzić do nielegalnego obrotu kilkadziesiąt kilogramów różnych środków odurzających i substancji psychotropowych. Obszar ich działania objął województwo warmińsko-mazurskie i mazowieckie.

Do pierwszego uderzenia w gang doszło w styczniu 2021 roku, kiedy to zatrzymano czterech podejrzanych i zabezpieczono amfetaminę i marihuanę.

Z kolei w marcu 2021 roku policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych, przejmując mefedron i marihuanę. Jeden z podejrzanych chcąc uniknąć zatrzymania uderzył w radiowóz, który blokował mu wyjazd, a następnie zaczął uciekać pieszo. Wówczas to, policjanci użyli broni wobec podejrzanego raniąc go, a następnie zatrzymując. Ten mężczyzna wciąż pozostaje w areszcie. Podczas działań na poczet przyszłych kar zabezpieczono od podejrzanych 2 samochody oraz pieniądze.

W poniedziałek (14 czerwca) policjanci z Zarządu w Olsztynie i w Białymstoku CBŚP, wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim i Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Olsztynie przeprowadzili kolejne działania w województwie warmińsko-mazurskim oraz mazowieckim. Między innymi na terenie gminy Lidzbark Warmiński, gdzie policjanci z tamtejszej komendy wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP, na podstawie postanowienia olsztyńskiej prokuratury, zatrzymali 28-latka i ujawnili przy nim amfetaminę oraz susz marihuany.

W efekcie tych działań zatrzymano dziesięć osób, a trzech podejrzanych doprowadzono z aresztu śledczego. W trakcie akcji policjanci zabezpieczyli amfetaminę, kokainę, mefedron, marihuanę, tabletki ecstasy, maczety i dwie jednostki broni.

W Prokuraturze Rejonowej Olsztyn-Północ w Olsztynie podejrzanym przedstawiono zarzuty dotyczące m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym jedna jest podejrzana o kierowanie tą grupą. Dodatkowo zatrzymani są podejrzani o wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu siedem osób zostało tymczasowo aresztowanych.

Śledztwo jest rozwojowe i policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Źródło: KWP Olsztyn

Komentarze (22)

Dodaj swój komentarz

 • Stomil1945 2021-06-18 20:47:42 188.146.*.*
  Przykro się patrzy jak w środowisko kibiców (NIE TYLKO W OLSZTYNIE ALE I W CAŁYM KRAJU) wymiera przez tych biznesmenków dla których nie liczy się ani miłość do klubu ani ruch ultras tylko wykorzystują go do trzepania mamony na dragach. Do tego jeszcze osoby spoza kibicowania po przeczytaniu o tym w mediach plują jadem na wszystkich kibiców przy czym spora część z nich nie ma nic wspólnego z narkobiznesem.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 1
 • 1961 2021-06-18 11:28:14 87.204.*.*
  kilka lat temu ktoś z rządu nazwał tych ludzi prawdziwymi Polakami, prawdziwymi patriotami. Natomiast znaczną część społeczeństwa określił mianem "gorszego sortu".
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 6
 • R.O, 2021-06-18 11:09:44 5.173.*.*
  Ani grosza z publicznych pieniędzy na Stulej Olsztyn
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 11 11
 • Edward 2021-06-18 09:30:43 213.184.*.*
  Pytanie do tzw. "stomilowców" czy wspieraniu tego typu działalności miałoby służyć dofinansowanie z budżetu "Miasta"? Wielu z Was marzy się włoski model biznesu, ale wara od publicznych pieniędzy.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 8
 • raad 2021-06-18 09:27:12 46.186.*.*
  Dlaczego kiedy ktoś ma w domu szalik jakiegoś klubu i kilogram mefedronu to się o tym w artykule pisze, a jeśli ma kilogram heroiny i jest mechanikiem, piekarzem albo spawaczem to się o tym nie wspomina? I dlaczego z tego artykułu nie dowiecie się, jakież to wielkie powiązania są między gangiem a pseudokibicami (dobre słowo wytrych)? "Dziennikarz" też tego nie wie, dostał materiał to przepisał. Można się jedynie domyślać, że jedynym powiązaniem był szalik klubowy w domu, bo jeśli byłoby coś bardziej poważnego to by o tym napisali. Proste? Proste.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 12 11
 • Taka prawda 2021-06-18 09:10:47 88.156.*.*
  I dla tej garstki patologii i troglodytów miasto na dawać pieniądze na stomilek? To ta patola chce nowego stadionu? Spuścić do kibla, a w miejsce tego gruzowiska wybudować bloki.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 14 12
2147382000
2147382000