Dziś jest: 18.05.2024
Imieniny: Eryka, Feliksa, Jana
Data dodania: 2024-05-04 18:59

Czerwono w Kołobrzegu. Stomil kończył mecz w dziewięciu [ZDJĘCIA, SKRÓT MECZU WIDEO]

Jeden z kadrów ze spotkania w Kołobrzegu

Stomil Olsztyn doznał szesnastej porażki w tym sezonie II ligi. Olsztynianie przegrali w Kołobrzegu z miejscową Kotwicą. Podopieczni Grzegorza Lecha kończyli to spotkanie w dziewiątkę.

Szkoleniowiec Grzegorz Lech w meczu z Kotwicą dokonał dwóch zmian w porównaniu z wygranym 1:0 meczem z Lechem II Poznań. Do wyjściowego składu powrócił Piotr Kurbiel oraz Michał Karlikowski. Ten pierwszy w ostatnim meczu strzelił zwycięską bramkę i tym samym stał się najlepszym strzelcem zespołu z pięcioma bramkami na koncie. W podstawowej jedenastce Kotwicy Kołobrzeg zabrakło byłego piłkarza Stomilu Tomasza Wełny, który ma problemy zdrowotne. Od początku zagrał inny zawodnik związany z naszym klubem - Maciej Dampc.

Pierwsza połowa podobnie jak w ostatnich dwóch spotkaniach nie przyniosła goli. Początek zdecydowanie należał do Stomilu, który miał kilka groźnych sytuacji, m.in. Dawid Retlewski mógł szybko wyprowadzić swój zespół na prowadzenie. Przez całe 45 minut więcej akcji mieli jednak gospodarze, Miłosz Garstkiewicz dwoił się i troił, żeby w Kołobrzegu nie wpuścić gola. Przypomnijmy, że młodzieżowy bramkarz jest wypożyczony właśnie z Kotwicy.

Na początku drugiej połowy trochę się działo na boisku, ale żadna z drużyn z gry nie potrafiła otworzyć wyniku. Najbliżej był Dawid Retlewski, który otrzymał prostopadłe podanie od Filipa Wójcika, ale napastnik Stomilu trafił prosto w bramkarza. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 76 minucie. Z rzutu wolnego dośrodkował Łukasz Kosakiewicz, a do bramki trafił Filip Kozłowski. W doliczonym czasie gry drugiego gola strzelił Olaf Nowak.

Mecz kończyliśmy w dziewiątkę po tym jak za dwie żółte kartki z boiska wyleciał najpierw Karol Żwir, a potem Filip Wójcik. Tych dwóch piłkarzy nie zobaczymy w dwóch kolejnych spotkaniach (11. i 12. napomnienie).

Dla Stomilu była to szesnasta porażka w tym sezonie i nadal zajmujemy przedostatnie miejsce ligowej tabeli. W kolejnym meczu Stomil Olsztyn zagra u siebie z Olimpią Grudziądz. Mecz zaplanowano na następną niedzielę (12 maja 2024 roku) o godzinie 14:30.

Skrót meczu Kotwica Kołobrzeg - Stomil Olsztyn

Kotwica Kołobrzeg - Stomil Olsztyn 2:0 (0:0)

1:0 - Filip Kozłowski 76
2:0 - Olaf Nowak 90'

Kotwica: Marek Kozioł - Łukasz Kosakiewicz, Michał Kozajda, Maciej Dampc, Cezary Polak, Patryk Pytlewski (72' Marcel Bykowski), Filipe Oliveira (65' Kamil Kort), Zvonimir Petrović (90' Aron Stasiak), Michał Cywiński (72' Filip Kozłowski), Leon Kreković (72' Olaf Nowak), Jonathan Júnior

Stomil: Miłosz Garstkiewicz - Filip Wójcik, Filip Szabaciuk, Hubert Sadowski, Lukáš Kubáň (80' Daniel Pietraszkiewicz), Michał Karlikowski, Karol Żwir, Michal Bezpalec (53' Hubert Krawczun), Filip Laskowski, Dawid Retlewski, Piotr Kurbiel (65' Bartosz Florek)

Żółte kartki: Filipe Oliveira, Cywiński, Kort, Polak, Kosakiewicz (Kotwica); Wójcik, Żwir, Sadowski, Krawczun, Szabaciuk, Retlewski, Briknet, Szpaderki (Stomil)

Czerwone kartki: Cezary Polak (90. minuta, Kotwica, za drugą żółtą) - Karol Żwir (84. minuta, Stomil, za drugą żółtą), Filip Wójcik (86. minuta, Stomil, za drugą żółtą).

• Polonia Bytom - Sandecja Nowy Sącz 4:2

Grzegorz Lech, trener Stomilu: - Gratuluję zwycięstwa gospodarzom. Przyjechaliśmy walczyć o swoje cele, Kotwica na drugim biegunie (walczyć) o swoje. Dwie drużyny miały przygotowany swój sposób na ten mecz. Mecz nie był obfity w sytuacje stuprocentowe, różnica była przy jednym rzucie wolnym, bo nie może się tak wydarzyć, że zawodnik z 11. metra wykańcza akcję. My mieliśmy, grając w 9, taką samą sytuację, nie strzelamy jej i przegrywamy ten mecz 2:0 po szalonej końcówce.

Ryszard Tarasiewicz, trener Kotwicy: - Cieszymy się z dzisiejszego zwycięstwa, bo to drugi mecz, gdzie gramy w domu. Z ŁKS-em zagraliśmy dobre spotkanie, stworzyliśmy dużo sytuacji, przegraliśmy 1:0. Dzisiaj był podobny mecz, zagraliśmy dobre spotkanie, które poparliśmy zwycięstwem i 3 punktami. W każdym meczu widać poprawę w naszej grze, trochę mnie martwi sytuacja, że potrzebujemy dużo sytuacji do strzelenia bramki. Zawsze po pierwszej bramce jest trochę łatwiej grać. Dwa różne cele zespołów. Wiemy, o co gramy, Stomil tak samo. Dobra postawa, sytuacje, które stwarzał przeciwnik, wynikały z naszych prostych błędów technicznych, których nie powinniśmy popełniać. Można wytłumaczyć zawodników, że bardzo im zależało na zwycięstwie. Dużo dramaturgii, mecz dwóch ekip dążących do zwycięstwa. Ciekawie było na boisku w niektórych sytuacjach.