Co słychać u Krzysztofa Hołowczyca?

Co słychać u Krzysztofa Hołowczyca?
Krzysztof Hołowczyc wypoczywa w Chorwacji
Fot. Krzysztof Hołowczyc / Facebook

Najlepszy i najpopularniejszy polski rajdowiec samochodowy, ani myśli wyhamować swej pasji. Pod koniec lipca był najbardziej pochłonięty pieczą nad Baja Szczecinek 2020 Cross Country Rally.

Przypomnijmy, że jesienią ubiegłego roku startował w rajdzie Baja Poland i wygrał go. Olsztynianin dał popis jazdy wygrywając pięć z siedmiu oesów. Miał aż 7-minutową przewagą nad drugim na mecie Jakubem Przygońskim. To jego szósty triumf w tych zawodach, które były polską rundą Pucharu Świata FIA w rajdach Baja.

Po tegorocznym koronawirusowym nieszczęściu, które sparaliżowało sport, w okolicach Szczecinka nastąpiło odmrożenie rajdów terenowych w Polsce i zapewne też na świecie. Baja Szczecinek 2020 Cross Country Rally cieszył się olbrzymim powodzeniem wśród uczestników; przez dwa dni rywalizowało w nim ponad sto załóg! Krzysztof Hołowczyc tym razem nie brał w nim bezpośredniego udziału, był bowiem jego ambasadorem i mentorem. Niedawno informowaliśmy, że mistrz Europy i trzykrotny mistrz Polski zaprosił do udziału w nich niezwykle atrakcyjną załogę, bo Marcelinę Z., miss Polski i popularną prezenterkę telewizyjną oskarżoną o nadużycia podatkowe (kierowca) oraz Pascala Brodnickiego (pilot), znanego autora telewizyjnych programów kulinarnych. Zaproszenie zostało przyjęte.

Pascal Brodnicki i Marcelina Z.

W barwach Hołowczyc Racing wzięło udział razem osiem rajdowych Dusterów, rywalizując między sobą o Puchar Dacii Duster. Impreza w Szczecinku rozpoczęła już czwarty sezon tych zmagań, a w tym roku pod nazwą: Dacia Duster Motrio Cup (DDMC). Para Marcelina Z./Pascal Brodnicki zajęła w niej 6. miejsce.

Dacia Duster Cup to zawody typu cross-country – tłumaczył najbardziej znany polski rajdowiec.

I dodał: – Są przeznaczone dla wszystkich, dla których prawo jazdy to nie tylko dokument, bo to również przepustka do sportowej przygody. Te zawody zaliczane są do rajdowego Pucharu Polski samochodów terenowych i grupy S2. Rajd był trudny technicznie, było na jego trasie wiele niebezpiecznych miejsc. Bardzo się cieszę z wyników i zaciętej rywalizacji, a nasi zawodnicy pokazali, że potrafią konkurować, a nawet wygrywać z większymi i mocniejszymi samochodami. Jestem dumny, że udało się nam przenieść Dacia Duster Cup do mistrzostw Polski. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania ze strony firmy Renault Polska, która od lat wspiera polskie sporty motorowe. Ten projekt dobrze wpisał się w krajobraz polskich rajdów terenowych i jest też świetnie postrzegany na świecie. Nasi zawodnicy startowali w wielu uznanych zagranicznych imprezach odnosząc sukcesy w swojej klasie – podkreślił „Hołek”.

Cały Dacia Duster Motrio Cup 2020 składa się z trzech rund przeprowadzonych w Polsce i dwóch na Węgrzech. Poza rajdem Baja Szczecinek odbędą się następujące imprezy: Wysoka Grzęda Baja (3-6.09), Baja Nyir1 (25-27.09), Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie (9-11.10), Raid of the Champions (13-15.11).

Postanowiliśmy zapytać jeszcze bohatera naszego materiału o jego najbliższych planach, ale stało się to niemożliwe. Okazało się bowiem, że udał się na wakacyjny odpoczynek do Chorwacji. Na swoim profilu facebookowym zaprezentował zdjęcie podpisując je: „Nareszcie trochę ciepła, wody i przestrzeni...”

Lech Janka

Galeria

Komentarze (6)

Dodaj swój komentarz

 • tadekorbita 2020-08-10 10:30:21 85.219.*.*
  Pewnie niedługo kogoś potrąci śmiertelnie, pirat drogowy, po co promujecie takie patologiczne zachowania?
  Odpowiedz Oceń: 4 1 Zgłoś treść
 • Granat 2020-08-08 14:33:40 31.60.*.*
  Znikaj z Olsztyna!! Nie służysz temu miestu wręcz je osmieszasz. Grow up . Wtedy wróć. Teraz polecam Radom,Toruń do zabawy.
  Odpowiedz Oceń: 6 4 Zgłoś treść
 • Klaus 2020-08-08 09:10:12 178.235.*.*
  Też mi autorytet, przecież miał prawo jazdy zatrzymane za prędkość powyżej 50 w mieście, nie pomyślał swoim małym móżczkiem że mógłby kogoś zabić, bandyta drogowy i tyle nie warto nawet o nim pisać
  Odpowiedz Oceń: 7 3 Zgłoś treść
 • T 2020-08-07 20:16:05 195.136.*.*
  Bardzo szanuję Hołka, ale mimo to najlepszym rajdowcem jest Kubica (mistrz świata WRC 2).
  Odpowiedz Oceń: 5 4 Zgłoś treść
 • tak 2020-08-07 15:45:23 82.139.*.*
  To już oddali Hołkowi prawko za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym?
  Odpowiedz Oceń: 11 2 Zgłoś treść
 • Świński ryj 2020-08-07 14:59:59 195.136.*.*
  Po co zaslaniaja jej twarz przeciez kazdy wie jak wyglada Zawadzka .
  Odpowiedz Oceń: 4 3 Zgłoś treść