City Trail. Rozpoczęła się szósta edycja biegów [ZDJĘCIA]

City Trail. Rozpoczęła się szósta edycja biegów [ZDJĘCIA]
W sobotę zainaugurowano szóstą edycję biegów ''City Trail''
Fot. Karolina Krawczyk

Znakomita pogoda, świetne humory i mnóstwo dobrej energii - inaugurację cyklu biegów ''City Trail'' można uznać za udaną. Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie odnieśli Aleksandra Kępczyńska i Paweł Pszczółkowski. Zawody odbyły się w sobotę nad jeziorem Długim.

Linię mety sobotnich zawodów minęło 413 dorosłych i 127 dzieci. Dobre warunki sprzyjały szybkiemu bieganiu - oczywiście na tyle, na ile pozwala urozmaicona i niepozbawiona podbiegów przełajowa trasa. Zwyciężczyni biegu - Aleksandra Kępczyńska uzyskała wynik 20:38. Najlepszy wśród panów - Paweł Pszczółkowski pokonał trasę w 16:50.

- Rok temu biegłam tutaj swój pierwszy bieg "City Trail", który ukończyłam z czasem 28 minut. Od tamtej pory trenuję i dzisiaj uzyskałam swój najlepszy wynik na tej trasie. Biegło mi się super, chociaż przyznaję, że przez sezon letni trochę odzwyczaiłam się od biegania w lesie w takim tempie - mówiła na mecie zwyciężczyni. - W poprzedniej edycji zajęłam trzecie miejsce w klasyfikacji wiekowej "City Trail". Moje małe marzenie na ten sezon to zająć miejsce w pierwszej piątce w generalce.

Zawody były piękną mieszanką - wzięło w nich udział wielu biegaczy, którzy startują w cyklu regularnie od kilku edycji, ale jednocześnie nie brakowało debiutantów.

- Biegam od dwóch lat, ale raczej niewiele, zazwyczaj dwa razy w tygodniu. Nie startuję też w innych biegach tego typu, wolę ćwiczenia fitnessowe i ewentualnie biegi z przeszkodami, ale postanowiłam wziąć udział w cyklu i nawet namówiłam kilka osób, by wystartowały ze mną. Będę próbować pobiec chociaż cztery razy, aczkolwiek nie wiem, jak to będzie zimą. Zobaczymy - mówiła natomiast po zawodach jedna z debiutantek, Katarzyna Oleszek.

Zawodom dla dorosłych towarzyszyły również biegi dziecięco-młodzieżowe. Zawodnicy rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych, na dystansach 300 m, 600 m, 1 km i 2 km.

Kolejne biegi "City Trail" w Olsztynie w edycji 2017/2018 odbędą się 28 października, 25 listopada, 13 stycznia, 17 lutego i 10 marca. Po zakończeniu części sportowej zorganizowana zostanie siódma impreza - uroczyste podsumowanie cyklu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy ukończą co najmniej cztery biegi) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy.

"City Trail" to impreza ogólnopolska. W cyklu uczestniczą, poza Olsztynem, Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Lublin, Łódź, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Cykl jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Źródło: własne, materiał prasowy

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz