City Trail na finiszu

W sobotę, 25 marca odbędzie się szósty bieg z cyklu City Trail w Olsztynie. To ostatnia okazja w edycji 2016/2017, by spotkać się nad Jeziorem Długim, poprawić swój rekord trasy i zdobyć cenne punkty w klasyfikacji generalnej. Na kolejną edycję przełajowych piątek trzeba będzie zaczekać do października.  

Trwający sezon CITY TRAIL jest już piątym ogólnopolskim. Wcześniej przez trzy edycje zawody odbywały się tylko w Poznaniu, Olsztyn dołączył do rywalizacji w 2012 roku. Cykl na dobre wpisał się w plany treningowe biegaczy w całej Polsce. Wśród startujących są tacy, którzy ukończyli wszystkie imprezy w swoich miastach!

- Od początku polubiłem te biegowe spotkania i rywalizację na dystansie 5 km. Pierwszy start w Poznaniu, gdzie biegam, odbył się w styczniu 2010 roku w śniegowo-mroźnej atmosferze. Od tamtego dnia, do dzisiaj na trasie spędziłem 15 godzin 34 minuty i 32 sekundy, zawsze zwarty i gotowy. W tej chwili nie wyobrażam sobie sezonu bez CITY TRAIL. To żelazny punkt w moim grafiku startowym. Może dlatego, że jestem sentymentalny, może dlatego, że fajnie się biega na tej trasie, a może po prostu dlatego, że zawsze panowała tu super atmosfera i można było spotkać świetnych ludzi. Ten sezon jest dla mnie szczególny, ponieważ do rywalizacji w biegu głównym dołączył mój syn, ten który tak niedawno startował w kategoriach biegów dziecięcych. On jest naprawdę zdolny i jestem z niego bardzo dumny. Cieszy mnie przeogromnie, jak mimo moich starań dogania mnie na trasie i jest przede mną na mecie – mówi Piotr Kotkowski.

Zapisy do biegu odbywają się poprzez stronę www.citytrail.pl do końca dnia we wtorek, 21 marca oraz w dniu zawodów. Opłata startowa to 17,5 zł w przypadku płatności elektronicznej oraz 25 zł w dniu biegu. Co ważne w sobotniej imprezie mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani – także ci, którzy nie startowali w żadnym z poprzednich biegów.

Nieodłączną częścią imprezy są zawody dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Zapisy odbywają się analogicznie jak w biegu głównym, z tą różnicą, że opłata startowa to zawsze 5 zł, a połowa tej kwoty jest przekazywana na cele charytatywne.

Na ostateczne rozstrzygnięcie rywalizacji w klasyfikacji generalnej trzeba poczekać do sobotniego biegu – w tej chwili na prowadzeniu są Konrad Nosarzewski i Mariola Sudzińska, ale największe szanse na zwycięstwo mają Artur Olejarz i Aleksandra Lisowska, którzy ukończyli po 3 biegi (by zostali sklasyfikowani muszą pobiec co najmniej 4 razy, więc jeśli nie pojawią się w sobotę nad Jeziorem Długim, mimo najlepszych rezultatów w poprzednich biegach, nie będą sklasyfikowani).

Start o godzinie 11:00

Schemat biegów CITY TRAIL od lat jest niezmienny – o godz. 8:30 rozpoczyna pracę biuro zawodów, od 9:30 trwają biegi dla dzieci i młodzieży, a o 11:00 na trasę ruszają dorośli. Biuro zawodów, start oraz meta są zlokalizowane w okolicy mostu nad Jeziorem Długim.

Szósty bieg nie jest pożegnaniem z CITY TRAIL. Sezon zamknie siódma impreza – uroczysta gala, podczas której każdy, kto ukończy co najmniej 4 biegi otrzyma pamiątkowy medal, a najszybsi zostaną nagrodzeni. Impreza odbędzie się 12 kwietnia w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Początek o godzinie 18:30.

 

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz