Chociaż znowu polscy piłkarze odpadli z wielkiej imprezy, kibiców w Olsztynie nie brakowało [ZDJĘCIA]

Chociaż znowu polscy piłkarze odpadli z wielkiej imprezy, kibiców w Olsztynie nie brakowało [ZDJĘCIA]
Tysiące kibiców w środę w Olsztynie dopingowało polskich piłkarzy, aby ci wygrali ze Szwecją i awansowali do fazy pucharowej
Fot. Paweł Michno, Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

W środę olsztynianie oraz turyści tłumnie dopingowali reprezentację Polski podczas, niestety przegranego, meczu ze Szwecją (2:3).

Polscy kibice mieli nadzieję, że nasza reprezentacja, z Robertem Lewandowskim na czele, wygra ze Szwecją i tym samym awansuje do fazy pucharowej EURO 2020.

Z tego względu głośny doping niósł się ulicami Olsztyna. Jedni kibicowali w domach, inni w pubów. Na Starym Mieście większość fanów była ubrana w koszulki reprezentacji Polski, głównie z nazwiskiem Lewandowskiego na plecach. Innych gadżetów, typu szaliki, nie było wiele, ale zapewne na to wpływ miała pogoda.

Wielu fanów zgromadziło się w prywatnej „miejskiej” strefie kibica na ul. Podwale. Powstały także inne „strefy” – w pubie Beretta, na Targu Rybnym czy przy mniejszych lokalach.

Niestety, tego dnia Polacy przegrali ze Szwecją (2:3) i odpadli już w fazie grupowej, zajmując ostatnie miejsce w swojej grupie (Szwedzi – 7 pkt., Hiszpanie – 5 pkt., Słowacy – 3 pkt. oraz Polacy – 1 pkt.).

Na pocieszenie mogliśmy zobaczyć dwie piękne bramki Roberta Lewandowskiego.

Wszyscy jesteśmy rozczarowani i zdajemy sobie sprawę, że ta historia mogła potoczyć się zupełnie inaczej. Walczyliśmy do końca. Dziękujemy za Wasze wsparcie, za wiarę w nasze możliwości - mamy zespół, który może w niedalekiej przyszłości przynieść nam wszystkim wiele radości. Dziękujemy ze jesteście – przyznał po meczu napastnik Bayernu Monachium.

To koniec naszej przygody na EURO 2020. Niestety, w przeszłości już kilkukrotnie bywało podobnie. Przypomnijmy, że w 2008 roku zajęliśmy ostatnie miejsce w grupie z dorobkiem 1 pkt. (Chorwacja, Niemcy, Austria). W 2012, jako współgospodarz, również zajęliśmy 4. miejsce (2 pkt.). Wyprzedziły nas Czechy, Grecja i Rosja. Za to już 4 lata później, we Francji, wyszliśmy z grupy z dorobkiem 7 punktów, w 1/8 finału wygraliśmy po karnych ze Szwajcarią, a dopiero w ćwierćfinale musieliśmy uznać wyższość, również po karnych(!), Portugalii, czyli przyszłym triumfatorom.

Pozostaje nam wierzyć, że za rok zagramy na mistrzostwach świata.

 

Komentarze (6)

Dodaj swój komentarz

 • Wieśniak olsztynski 2021-06-26 09:04:01 37.30.*.*
  Kiedy Olsztyn wróci do normalności z przed arbuza ze strefa kibica jak za innych normalnych prezydentow.my wiesniaki ze wsi Olsztyn zazdrościmy miastom w których jest życie
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 2
 • Dfer 2021-06-25 21:03:01 176.221.*.*
  Chcesz grać w reprezentacji masz zakaz gry w zagranicznych klubach.. Troska piłkarzy o kontrakty z zachodnimi klubami i troska o swoje nogi powoduje paraliż calego ciała w meczach reprezentacji...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 1
 • Arbuzowicz Tramwajowicz 2021-06-25 16:04:22 79.191.*.*
  Wstyd za takie miasto - jedyna strefa kibica w całym mieście, zlokalizowana w pubie.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 3
 • amator 2021-06-25 07:50:51 87.204.*.*
  wiadomo, że system szkolenia młodzieży w Polsce leży. PIS likwiduje Orliki, bo to nie ich pomysł. A co zrobił PIS w ciągu 6 lat swoich rządów dla rozwoju polskiej piłki nożnej ? same zmiany trenerów nic nie wniosą. Mamy jednego zawodnika światowej klasy zawodnika, który jest tak dobry tylko dlatego, że uczył się grać poza polskim piekiełkiem.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 3
 • Młoda 2021-06-24 19:56:01 5.173.*.*
  Miny kibiców widoczne na foto bezcenne.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 4