Były prezydent usłyszał wyrok

Czesław Małkowski, były prezydent Olsztyna, poznał dziś wyrok sądu w sprawie niedopełnienia obowiązków i działania na szkodę gminy. Sąd Rejonowy w Olsztynie uznał, że oskarżony jest niewinny.

Przez kilkanaście miesięcy przeciwko byłemu prezydentowi Olsztyna toczyły się w sądzie dwie sprawy. Postępowanie w sprawie tzw. ''seksafery''  tymczasowo zawieszono, a wyrok w procesie, w którym Czesława Małkowskiego oskarżono o działanie na szkodę gminy i niedopełnienie obowiązków, zapadł dziś.

Za umorzenie kwoty ok. 40 tysięcy złotych, którą firma Polmozbyt powinna uregulować w ramach opłaty za wieczyste użytkowanie gruntu, byłemu prezydentowi groziła kara roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Oskarżony i jego obrońca wnioskowali o uniewinnienie, twierdząc, że prezydent kierował się chęcią pomocy firmie, która znajdowała się w ciężkiej sytuacji finansowej.

Sąd Rejonowy w Olsztynie uniewinnił Czesława Małkowskiego, uznając tym samym, że nie chciał działać na szkodę interesu publicznego.

 

 

 

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Olstzynianin 2010-03-30 13:17:43 83.9.*.*
    ciekawe co na to ci, którzy maczali palce w odsunięciu go od władzy.. Choć w sumie i tak cel osiągnęli;/
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0