Burmistrz Biskupca z zarzutami po śledztwie CBA. Chodzi o firmę Egger

Burmistrz Biskupca z zarzutami po śledztwie CBA. Chodzi o firmę Egger
CBA przeprowadziła kontrolę w urzędzie miasta i przedsiębiorstwie wodno-kanalizacyjnym w Biskupcu
Fot. cba.gov.pl

Burmistrz Biskupca i prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji usłyszeli zarzuty przekroczenia uprawnień i wyrządzenia szkody majątkowej na niemal 6 mln zł. To efekt śledztwa prowadzonego przez CBA.

Sprawę prowadziła Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Białymstoku. Śledztwo dotyczyło rozporządzania mieniem komunalnym przez Urząd Miejski w Biskupcu i przedsiębiorstwo wodno-kanalizacyjne. Ma to związek z umową inwestycyjną zawartą w 2015 r. z firmą Horizont Project Development Sp. z o.o. CBA przeprowadziło w miejskich jednostkach kontrole. Okazało się, że urząd miasta bez przetargu sprzedał firmie Egger nieruchomości gminne za pośrednictwem PWiK.

W wyniku śledztwa burmistrz i prezes przedsiębiorstwa usłyszeli zarzuty niedopełnienia obowiązków i wyrządzenie szkody majątkowej wielkich rozmiarów. Dodatkowo wobec prezesa zarządu PWiK Prokuratura Okręgowa w Olsztynie zastosowała środek zapobiegawczy w postaci zakazu zajmowania stanowisk w zarządzie przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjnego w Biskupcu.

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

  • Młoda 2020-02-17 22:08:32 37.47.*.*
    Za sprawą stoją dzialacze PSL. Biskupiec to miasto o którym mówi się ze jest najbardziej zielonym miastem w Polsce (zielona koniczynka - symbol PSL) . Kolesiostwo pełną gębą. Tak samo bedzie w Polsce gdy wybory prezydenckie wygra kandydat PSL.
    Odpowiedz Oceń: 10 1 Zgłoś treść
  • Tomatolini 2020-02-17 16:07:12 31.0.*.*
    Przecież to było wiadomo od początku że były wały przy sprzedaży ziemi.
    Odpowiedz Oceń: 6 0 Zgłoś treść