Advertisement

Budowa szpitala uniwersyteckiego już pewna

Jak się okazuje rewitalizacja terenu szpitala uniwersyteckiego przy ulicy Warszawskiej i budowa nowego obiektu jest możliwa. Dobrą wiadomością jest nie tylko sam fakt budowy, ale również to, że UWM wyłoży na realizację tego projektu jedynie 2 miliony złotych.

Przypomnijmy, według planów UWM-u przebudowa szpitala miała kosztować około 30 milionów złotych. Jak się jednak okazało firmy, które były zainteresowane realizacją projektu wyceniły go jednak na znacznie więcej, bo nawet 40 milionów złotych. Władze uczelni postanowiły więc zrezygnować z planu rozbudowy, tłumacząc, że budowa szpitala mogłaby odebrać uczelni płynność finansową, na co Uniwersytet nie może sobie pozwolić. Nowe światło na sprawę rozbudowy Szpitala Uniwersyteckiego rzuciło jednak dofinansowanie projektu przez Ministerstwo Zdrowia.

Po licznych negocjacjach UWM-u z Ministerstwem już wiadomo – szpital powstanie. I to nie koniec dobrych wiadomości. Zamiast 17 milionów złotych – jak zapowiadano na początku – UWM dołoży jedynie około 2,3 miliona złotych. Rząd przeznaczy na ten cel około 15,4 mln złotych.

Oto jak rozkładają się środki na ten cel:

- Regionalny Program Operacyjny Warmia i Mazury na lata 2007-2013 - 22,4 mln zł.
- Budżet Ministerstwa Zdrowia - 2,9 mln zł.
- Rezerwa celowa - 12,5 mln zł.
- Wkład własny uczelni - 2,3 mln zł.

Projekt ma zostać zrealizowany do końca 2013 roku.

Źródło: własne/uwm.edu.pl

Galeria
Tagi: szpital

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz