Bruk Festival - warsztaty aktorskie!

Bruk Festival - warsztaty aktorskie!
Fot. Bruk Festival 2010

Wielkimi krokami zbliża się kolejna już edycja Bruk Festival w Olsztynie. Tym razem na Bruk zapraszamy nie tylko wielbicieli tańca, ale również zainteresowanych aktorstwem i reżyserią.

Bruk Street Summer Festival odbędzie się w dniach 27 czerwca - 7 lipca 2011 w Olsztynie. Po raz pierwszy, w ciągu 7 lat trwania Bruk Festival, mamy zaszczyt zaprosić na warsztaty aktorsko- reżyserskie.

Warsztaty aktorsko-reżyserskie to zajęcia z polskimi i zagranicznymi reżyserami filmowymi i teatralnymi, aktorami oraz specjalistami z dziedziny filmu, teatru i telewizji. Warsztaty dedykowane są wszystkim miłośnikom aktorstwa, teatru i sztuki filmowej, zarówno tym z dużym, jak i mniejszym doświadczeniem.

Wszyscy uczestnicy warsztatów zostaną podzieleni na 5 grup. Każdy z nich będzie miał możliwość wybrania sobie jednego z 5 projektów, w których pod okiem mistrza z danej dziedziny, będzie rozwijać swoje umiejętności. Zajęcia odbywać się będą 2 razy dziennie, w blokach 2-4 godzinnych. Studenci będą mogli także brać udział w serii 8 wykładów. Każdy wykład dotyczyć będzie odrębnego zagadnienia aktorskiego, filmowego, czy teatralnego. Wykłady odbędą się w godzinach 14-16, na terenie MOK-u.

Warsztaty poprowadzą:
1) Międzynarodowa Gwiazda – TBA.
2) Piotr Głowacki – Budowa Postaci.

Opis warsztatów:
Budowa Postaci. Koncentracja, wyobraźnia, pamięć, urzeczywistnienie. Podstawy metody pracy nad rolą: wspomnienie i marzenie - uzupełniające się elementy w procesie kreowania świata wewnętrznego i charakterystyki postaci.

System pracy:
1.Zajęcia przedpołudniowe: Trening aktorski, trwający 10 dni. Ma on finalnie doprowadzić do 4-etapowego ćwiczenia koncentracyjnego, podstawowego narzędzia pracy w metodzie Michaiła Czechowa.
2.Zajęcia popołudniowe: Wykorzystanie ćwiczeń w praktyce budowania postaci- życiorysu, mechanizmów wewnętrznych, charakterystyki zewnętrznej i kostiumu.

3) Wojtek Urbański – Warsztaty Teatralne na podstawie metody etiudowej Stanisławskiego.

Opis warsztatów
1.Trening aktorski; ćwiczenia dotyczące:
* świadomości ciała,
* wyobraźni,
* monologu wewnętrznego.
2. Praca nad budową postaci (2 sposoby):
* przy pomocy osobistych skojarzeń,
* z wykorzystaniem zewnętrznych obserwacji.
3. Praca z tekstem:
* przejście od treningu do tekstu autorskiego,
* wydobywanie okoliczności z tekstu,
* improwizacja w oparciu o teksty autorskie.

4) Piotr Kielar – Warsztat Filmu Dokumentalnego.

Opis warsztatów:
Warsztat będzie skoncentrowany na aspektach realizacyjnych filmu dokumentalnego w formie ćwiczeń. Aspekty produkcyjne zostaną w ogólnikowej formie przedstawione w ramach wykładu i nie będziemy się nimi zajmować więcej, niż to będzie absolutnie konieczne. Ćwiczenia zasadniczo skupią się na reżyserii filmu dokumentalnego, czystego gatunkowo oraz w działaniu na pograniczu z filmem fabularnym. Celem warsztatu jest zapoznanie uczestników z materią w sposób praktyczny, a w rezultacie każdy z uczestników zdobędzie doświadczenie przy realizacji etiudy dokumentalnej, która w zależności od wyboru gatunku i tematu może zakończyć się gotowym dziełem lub być samodzielnie kontynuowana przez uczestnika po warsztatach. Warsztat filmu dokumentalnego będzie się składał z pięciu ćwiczeń praktycznych, które będą realizowane zespołowo oraz podczas konsultacji indywidualnych.
* Pomysł i jego ujęcie. Warsztat scenariuszowy.
* Wybór bohatera / zjawiska. Dokumentacja.
* Eksploracja bohatera / zjawiska.
* Praca z aktorem, amatorem, aktorem naturalnym.
* Selekcja materiałów, układ, montaż obrazu i dźwięku.

5. Xawery Żuławski – wykładowca

Patronem medialnym tegorocznego Bruk Festival jest portal miejski olsztyn.com.pl

Źródło: inf. organizatora/własne

Galeria

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Iwona Starczewska 2011-05-25 18:12:52 46.134.*.*
    Oto link do strony zapisów http://www.brukfestival.pl/zapisz-sie Pozdrawiam
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • przem 2011-05-25 15:45:46 188.33.*.*
    Pomysł warsztatów jest świetny, jeśli tylko będę mógł to skorzystam. A jakieś namiary jak się można zapisać na warsztaty? Pozdrawiam
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0