Dziś jest: 13.05.2025
Imieniny: Glorii, Roberta
Data dodania: 2012-09-24 10:01

Iwona Starczewska

Bezpłatna szkoła rodzenia, czyli przepis na wykorzystanie nadwyżki

Około 27 tysięcy złotych nadwyżki wypracowanej przez ełcki szpital - miasto przeznaczy na prowadzenie bezpłatnej szkoły rodzenia. Z zajęć skorzystać będzie mogła kobieta będąca pomiędzy 25 a 28 tygodniem ciąży.

reklama
Udział w Szkole Rodzenia mogą rozpocząć ełczanki oraz mieszkanki okolic Ełku będące pomiędzy 25 a 28 tygodniem ciąży. Zajęcia potrwają około 3 miesięcy i odbywać się będą w grupach liczących od 5 do 8 ciężarnych kobiet (kobiety do Szkoły mogą uczęszczać z osobami towarzyszącymi). Łącznie w Szkole podczas jednego turnusu odbędzie się 10 spotkań trwających po 2 godziny, w tym: zajęcia teoretyczne (6 godzin), zajęcia warsztatowe (7 godzin), ćwiczenia (7 godzin).

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Warunkiem przystąpienia do uczestnictwa w programie edukacji przedporodowej jest pisemne zgłoszenie uczestnictwa w zajęciach edukacji przedporodowej, okazanie zaświadczenia od lekarza ginekologa prowadzącego ciążę o braku przeciwwskazań do uczestniczenia w zajęciach edukacji przedporodowej wydanym nie wcześniej niż 7 dni przed przystąpieniem do zajęć, przedstawienie położnej / koordynatorowi do wglądu karty przebiegu ciąży.

Zajęcia rozpoczną się z chwilą zebrania pierwszej grupy. Program realizowany będzie do 31 grudnia 2012 r. (jeśli będzie cieszył się zainteresowaniem planowana jest jego kontynuacja w 2013 r.). Zapisy do Szkoły Rodzenia przyjmowane są telefonicznie: tel. 507-177-379, 667-703-740.

Szczegółowe informacje i dokumenty do pobrania dostępne są na stronie internetowej: www.edukacjaelk.pl w zakładce – Szkoła Rodzenia.

Źródło: www.elk.pl/własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl