Bez werwy siatkarze Indykpolu AZS w ostatnim meczu w tym roku [ZDJĘCIA, SKRÓT MECZU]

Bez werwy siatkarze Indykpolu AZS w ostatnim meczu w tym roku [ZDJĘCIA, SKRÓT MECZU]
"To nie tak miało wyglądać" - może zdawać się myśleć Paweł Woicki (Indykpol AZS Olsztyn)
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

W ostatnim meczu w tym roku kalendarzowym, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn przegrali z drużyną Verva Warszawa Orlen Paliwa 1:3. Po dwóch słabych setach olsztynianie przebudzili się w trzeciej partii. Wprawdzie wygrali seta, ale nie zdołali urwać punktu faworyzowanej ekipie ze stolicy.

Olsztynianie przystąpili do spotkania bez Jana Hadravy, który w ostatnim meczu wyjazdowym doznał naderwania mięśnia brzuchatego łydki. Przegra w grze lidera "Indyków" potrwa kilka tygodni.

- Przewidywany termin powrotu na boisko to druga połowa stycznia – wyjaśnia Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA.

Pierwsze dwa sety sobotniego spotkania padły łupem gości z Warszawy. Podopieczni Paolo Montagnaniego w pierwszej odsłonie cały czas musieli gonić wynik, natomiast w drugiej wydawało się, że olsztynianie "złapali wiatr w żagle", jednakże stołeczni poprawili zagrywkę i ponownie mogli cieszyć się z wygrania seta.

Trzeci set okazał się niezwykle emocjonujący. W olsztyńskim zespole dobrą partię rozgrywał szczególnie Mateusz Mika, który w tym fragmencie był najczęściej punktującym zawodnikiem AZS-u. Dobra gra w ataku pozwoliła mieć nadzieję na dobry rezultat w całym spotkaniu.

Niestety, w czwartej odsłonie ponownie do głosu doszli goście i tym samym olsztynianie musieli przełknąć gorycz porażki.

Skrót meczu Indykpol AZS Olsztyn – Verva Warszawa Orlen Paliwa

Indykpol AZS Olsztyn – Verva Warszawa Orlen Paliwa 1:3 (21:25, 17:25, 25:21, 21:25)

Indykpol AZS: Woicki, Kapica, Pietraszko, Mousavi, Żaliński, Andringa, Żurek (libero) oraz Mika, Poręba, Kowalski, Sokołowski

VERVA: Brizard, Udrys, Wrona, Niemiec, Kwolek, Tillie, Wojtaszek (libero) oraz Król, Kowalczyk

MVP: Artur Udrys (VERVA Warszawa Orlen Paliwa)

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Anty PiS 2019-12-22 11:39:34 188.147.*.*
    Widzę na zdjęciach że 90 % kibiców to kobiety , to potwierdza że ciaposiatka to sport dla kobiet i ciotek .Dziękuję , żal patrzeć ale jakie miasto taki sport priorytetowy
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 3