Dziś jest: 12.06.2025
Imieniny: Janiny, Leona, Onufrego
Data dodania: 2012-01-09 12:33

Iwona Starczewska

Atrakcji na Polach Grunwaldzkich w tym sezonie nie zabraknie

Muzeum Bitwy Pod Grunwaldem nie próżnuje. Wydarzenia, które odbędą się na Polach Grunwaldzkich podczas najbliższego sezonu, już dziś warto wpisać do swojego kalendarza. Zobacz!

reklama
Tegoroczny sezon rozpoczyna się spotkaniami dla najmłodszych, które odbędą się 21 stycznia, podczas ferii zimowy. W programie znalazły się prezentacje związane z projektem „Tatarzy pod Grunwaldem” oraz I tatarski kulig grunwaldzki.
 
Z kolei 4 lutego odbędzie się rejza (zbrojna wyprawa) na zamek w Nidzicy. Wszyscy chętni mogą wziąć także udział w konkursie fotograficznym „Polskie turnieje rycerskie”.
 
Kwietniowa konferencja poświęcona jest perspektywom badań archeologicznych na polach Grunwaldu, natomiast oficjalne rozpoczęcie letniego sezonu zaplanowano na początek maja. Uroczystości (1-2 maja) zwieńczy turniej historyczny łucznictwa konnego.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się w minionym roku Międzynarodowa Noc Muzeum - tym razem tajemnice grunwaldzkiego pobojowiska zostaną na nowo odkryte 19 maja.

 

Z okazji Dnia Dziecka przygotowano wiele zajęć edukacyjnych (m.in. czerpanie papieru, pisanie gęsim piórem czy tłoczenie pieczęci). W czerwcu rozpocznie się też konkurs plastyczny „Król Jagiełło pod Grunwaldem” (zakończenie we wrześniu).

Prawdziwy najazd turystów przewidziano na połowę lipca (11-15), kiedy odbędą się Dni Grunwaldu z wyjątkową rekonstrukcją największej bitwy w średniowiecznej Europie.
Sierpniowy cykl (18 sierpnia) „Od rycerza do żołnierza” to pokazy fechtunku, kowalstwa oraz płatnerstwa. Grunwaldzkie spotkania zakończy turniej rycerski o „Pierścień Marszałka Województwa” (22 września).

Źródło: WWiM

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl