Dziś jest: 24.06.2025
Imieniny: Danuty, Jana
Data dodania: 2012-05-27 10:09

Iwona Starczewska

Amfiteatr dla Ostródy

Dzięki środkom europejskim nabrzeża Jeziora Drwęckiego wzbogaciły się o nowy amfiteatr. W Ostródzie odbyło się już uroczyste otwarcie obiektu.

reklama
Zadaszona widownia pomieści 2500 widzów. Amfiteatr oraz wschodnie brzegi jeziora wyposażone zostaną także w system monitoringu. Przy obiekcie powstały również promenada, ścieżka rowerowa oraz parking.

- W regionie buduje się coraz więcej tego typu obiektów. Nasze miasta stają się dzięki temu atrakcyjnymi miejscami organizowania koncertów i festiwali. To przyciąga z kolei nowych turystów i pozwala mieszkańcom naszego regionu ciekawie spędzić wolny czas - tłumaczy marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas.

Projekt ,,Zagospodarownie turystyczne nabrzeża jeziora Drwęckiego w Ostródzie – II etap“ pochłonął 27 mln zł, z czego blisko 21,5 mln zł to wsparcie unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. Reszta stanowiła wkład własny miasta.

 

Źródło: WWiM

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl