81 tysięcy wadliwych aut na polskich drogach

Właścicieli niektórych modeli samochodów marki Toyota, Citroen i Nissan czekają wizyty w autoryzowanym serwisie. Wszystko przez wady pojazdów, które stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ich użytkowników.

Wraz z nastaniem nowego roku zalewają nas informacje na temat niesprawnych samochodów. Okazuje się, że niemal 80 tysięcy toyot, 900 nissanów i 100 citroënów, znajdujących się na polskim rynku, stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa podróżujących. Producenci zadeklarowali już naprawę wadliwych aut, a ich użytkownicy mają być powiadomieni o problemie.

Największy problem mają producenci toyoty, którzy stwierdzili, że w 80 tysiącach pojazdów znajdujących się na polskim rynku, działa niesprawny pedał gazu, którzy może się zablokować. Awaria dotyczy modeli AYGO, iQ, Yaris, Auris, Corolla, Verso, Avensis i RAV4, wyprodukowanych w latach 2008-2010.

Podobną wadę w swoich autach zgłosił Citroen Polska – tym razem w modelach Citroën C1, wyposażonych w skrzynię biegów MAP. Przedsiębiorca poinformował, że problem dotyczy ok. 100 egzemplarzy samochodów. Producenci Nissana Micry poinformowali natomiast o niedziałającej poduszce powietrznej.

Osoby, które są właścicielami felernych pojazdów mają być o tym powiadomione listownie.

 

Źródło: UOKiK/własne

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • pawel 2010-02-11 14:07:37 83.9.*.*
    oj tam moze dodadza jakis gratis na pocieche, jakies drzewko zapachowe czy coś
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
  • boo 2010-02-08 11:21:56 83.23.*.*
    Ciekawe... firma produkująca pedały gazu dla Toyoty zaopatruje także Forda i jeszcze jakiś koncern. Ciekawe, kiedy właściciele tych aut zostaną szczęśliwymi posiadaczami listu, wzywającego do wizyty w serwisie.
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść