63-latka potrąciła rowerzystę na ulicy Leonharda przy markecie OBI [ZDJĘCIA]

63-latka potrąciła rowerzystę na ulicy Leonharda przy markecie OBI [ZDJĘCIA]
Wtorkowe potrącenie rowerzysty przy markecie OBI
Fot. Paweł Michno / Olsztyn.com.pl

We wtorek koło południa kierująca samochodem osobowym, skręcając do marketu budowlanego OBI, potrąciła rowerzystę przejeżdżającego przez przejście. 41-latek z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło około godziny 11.50 na ulicy Leonharda przy wjeździe do OBI. Rowerzysta poruszał się ścieżką rowerową wzdłuż ul. Leonharda w stronę ul. Towarowej. Na zjeździe do sklepu OBI został potrącony przez samochód marki audi.

Sprawcą zdarzenia jest 63-letnia kobieta kierująca osobowym audi, która skręcając w lewo na parking marketu budowlanego, doprowadziła do zderzenia z 41-letnim, prawidłowo jadącym, rowerzyście, który poruszał się po drodze dla rowerów i jechał w kierunku ul. Towarowej. Na skutek tego zdarzenia rowerzysta odniósł poważne obrażenia i ostatecznie został przetransportowany do szpitala – powiedział w rozmowie z nami Rafał Prokopczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Zarówno kierująca audi, jak i cyklista byli trzeźwi. Policjanci za spowodowanie wypadku drogowego kierującej audi zatrzymali prawo jazdy, a pojazdy uczestniczące w zdarzeniu drogowym zabezpieczyli przewożąc na policyjny parking do dalszych badań.

Galeria

Komentarze (7)

Dodaj swój komentarz

 • Taxi 2020-10-07 17:16:07 83.31.*.*
  Najprawdopodobniej skrzyżowanie z kolizyjnymi światłami czyli - paradoksalnie, jednocześnie zielone miał rowerzysta, pieszy i kierowca. Uważam, że jest to błąd i za wypadek odpowiada organizator ruchu drogowego. Uwaga - takich wypadków w Olsztynie jest wiele!!!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 1
 • Znowu 2020-10-06 21:34:35 88.156.*.*
  Zielone strzałki powinny zostać zakazane. Polska to jedyny kraj,gdzie taki durny i niebezpieczny pomysl wprowadzono. Jaki sens ma zielone światło skoro w tym samym momencie zielone światło dostaje zarówno kierowca, rowerzysta, który przez przejście przejeżdża, jak i pieszy. Przecież to wypacza sens świateł, które sa po to, by zapewnić bezpieczeństwo dla wszystkich użytkowników drogi. A tak kazdy z tych uczestników czuje się na prawach i traci czujność, bo ma zielone. Absurd i chory kraj. Czasami zastanawiam się czy celow zostało wprowadzone takie rozwiązanie,by wypadki byly i byly też żniwa z mandatów. A zdrowie i zycie obywateli juz rządzący nie obchodzi.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 11
 • Marek 2020-10-06 16:54:42 83.5.*.*
  Kierowcy notorycznie w tym miejscu, jak i niżej na przejściu przy Auchan nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego. Gdy świeci się zielone dla rowerzystów, ci dają w tym samym czasie przez przejście, nie patrząc na nic.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 0
 • 4ertf 2020-10-06 16:32:32 77.111.*.*
  za kare powinni takich do Tico wsadzić :D
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 0