45-latek z Olsztyna chciał zaoszczędzić na akumulatorze. Podmienił opakowania urządzeń tuż pod ''okiem'' kamery

45-latek z Olsztyna chciał zaoszczędzić na akumulatorze. Podmienił opakowania urządzeń tuż pod ''okiem'' kamery
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Pixabay

Na początku lipca pewien 45-latek chciał kupić akumulator. Żeby zaoszczędzić pieniądze, podmienił pudełka, pakując droższą baterię do opakowania po tańszej. W ten sposób oszukał jeden z olsztyńskich sklepów budowlanych. Wartość strat wyniosła kilkaset złotych.

Do zdarzenia doszło na początku lipca bieżącego roku, ale policjanci poinformowali o nim dopiero w środę (3 sierpnia). Wtedy pewien mężczyzna przyszedł do jednego z marketów budowlanych w Olsztynie, aby kupić akumulator. Swoje kroki skierował do odpowiedniego działu. Tam otworzył dwa pudełka z akumulatorami i zamienił baterie miejscami pudełku z niższą ceną znalazła się bateria przedstawiająca większą wartość mocy, była ona droższa.

Mężczyzna nie był świadomy, że nad jego głową znajduje się kamera monitoringu, która zarejestrowała zajście. Po wszystkim nieuczciwy klient podszedł do kasy i zapłacił za towar zgodny z opakowaniem, a nie tym, co znajdowało się w środku. Poprzez taką „transakcję” market budowlany poniósł straty w wysokości kilkuset złotych.

Na podstawie zgromadzonego materiału w tym m.in. zapisów z kamer monitoringu policjanci z ustalili tożsamość i dotarli do sprawcy przestępstwa. To 45-letni olsztynianin.

Do sądu wpłynął akt oskarżenia w tej sprawie. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat więzienia.

Tagi: oszustwo

Komentarze (7)

Dodaj swój komentarz

  • Komentator 2022-08-03 22:02:15 83.5.*.*
    Od wielu lat widzę, że Olsztyn to miasto złodziei i oszustów. Co mogą ukradną. Albo oszukają. Jak w Rosji. Taki ruskim mentalitet
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 16
  • Wielki LORD NO. 2022-08-03 18:11:52 31.0.*.*
    Kawał bydlaka złodzieja z powiatu, jak te NOLe w ogóle mogą tak postępować? Dlaczego policja nie strzela im prosto w głowe????
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 12
2147382000
2147382000