4-letni Fabianek zmaga się z nieuleczalną chorobą. Konieczne jest szybkie działanie!

4-letni Fabianek zmaga się z nieuleczalną chorobą. Konieczne jest szybkie działanie!
4-letni Fabianek zmaga się z nieuleczalną chorobą. Konieczne jest szybkie działanie
Fot. materiał prasowy portalu Pomagam.pl

Fabianek Jankowski ma 4 latka i już w tak młodym wieku nie może rozwijać się jak inne dzieci. Aby opłacić niezbędne badania wraz z konieczną rehabilitacją potrzeba 100 tys. zł.

Wieczorem Fabianek bawił się ze starszym bratem. Nagle synek nie mógł stanąć na jedną nóżkę. Dostał rumieńców na buźce i ciężko było mu się wysłowić gdzie na co dzień nie ma z tym problemu. Na drugi dzień synek już się przewracał. Nie był w stanie stanąć na nogi.

Już wtedy bardzo zawiodłam się na szpitalu ale ciągle miałam nadzieję, że przecież nie można nas tak zostawić, nie wiedziałam jak bardzo mogłam się pomylić…

- możemy przeczytać na stronie zrzutki, którą zorganizowano na portalu Pomagam.pl.

Fabianek Jankowski od tamtej pory jest w coraz cięższym stanie. Miał trzy ataki niedowładu kończyn dolnych. Za każdym razem trafiał do szpitala i był wypisywany z tym samym twierdzeniem „stan ogólnie dobry”.

- Kiedy odebrałam wypis ze szpitala świat mi runął nagle spod nóg. Diagnoza to choroba nieuleczalna. Rokowania niepewne. Miałam wrażenie, że to mi się śni, że to nie może być prawda – opowiada Karolina Jankowska, mama Fabianka i założycielka internetowej zbiórki.

W tamtym momencie pani Karolina zdała sobie sprawę, że musi zapewnić prywatną opiekę swojemu synkowi. Ruszyła ze zbiórką, dzięki której zebrała już kwotę blisko 9 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na m.in.: badania genetyczne, turnusy rehabilitacyjne, rezonans głowy i kręgosłupa i wizyty u prywatnych specjalistów.

- Fabianek musi mieć również zrobiony rezonans nie tylko główki ale również kręgosłupa ponieważ trzeba sprawdzić w jakim stanie jest rdzeń. Kolejny krok to badania genetyczne które sprawdzą mutację 3 genów – dodaje mama chłopczyka.

Wesprzeć zbiórkę można tutaj.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Stop wyłudzeniom 2022-05-29 11:08:33 46.205.*.*
    Rodzice rękawy do góry i do roboty dzień i noc 100 tys. to nie jest kwota nieosiągalna a nie żebrać ,wpłacając tylko rozpuszczanie ludzi tak jak PiS nierobów .
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 3
2147382000
2147382000