24-letni kierowca BWM z impetem wjechał w bariery energochłonne na ul. Płoskiego w Olsztynie. Był pijany [ZDJĘCIA]

24-letni kierowca BWM z impetem wjechał w bariery energochłonne na ul. Płoskiego w Olsztynie. Był pijany [ZDJĘCIA]
Zdarzenie drogowe na ul. Płoskiego
Fot. KMP Olsztyn, OSP Bartąg / Facebook

W czwartek w późnych godzinach wieczornych na ul. Płoskiego doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia. Kierowca BMW z impetem wjechał w bariery energochłonne. Mężczyzna był kompletnie pijany.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godz. 23, na wylotówce z Olsztyna (droga wojewódzka nr 598). 24-letni kierowca wjechał w bariery energochłonne. Z relacji świadków wynikało, że osobowe BMW dosłownie wbiło się w urządzenia drogowe. Dzięki reakcji świadków zdarzenia, mieszkańcom Torunia i Głuchołazów, nieodpowiedzialnemu kierowcy nic poważnego się nie stało.

Po zderzeniu z auta wydobywał się dym, jednak świadkowie podbiegli do niego i pomogli kierowcy. Było od niego czuć silną woń alkoholu.

Na miejsce przyjechali policjanci. Badanie alkomatem wykazało u 24-latka ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu mężczyznę w policyjnych systemach wyszło również na jaw, że ciąży na nim aktywny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Młody mężczyzna został przetransportowany karetką do szpitala. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało i skończyło się na ogólnych potłuczeniach. Z kolei jego BMW trafiło na policyjny parking.

24-latek wkrótce stanie przed sądem. Odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz za złamanie sądowego zakazu. Zgodnie z kodeksem karnym może mu teraz grozić kara od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Galeria

Komentarze (31)

Dodaj swój komentarz

  • nik 2021-02-19 11:56:52 213.73.*.*
    Na ul. Płoskiego powinien być stały patrol policji. Funkcjonariusze pooglądali by sobie ciekawe sceny rodem z dzikiego zachodu.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 17 0
  • Warmiński widz 2021-02-19 11:41:18 188.146.*.*
    Niech opłaci lub odrobi koszty naprawy.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 12 0