Zwycięstwo Stomilu w ostatnim sparingu przed rozpoczęciem ligi [BRAMKI WIDEO]

Kadr z piątkowego sparingu Stomilu z II-ligową Chojniczanką Chojnce

W ostatnim spotkaniu sparingowym przed rozpoczęciem Fortuna 1 Ligi, olsztyński Stomil pokonał II-ligową Chojniczankę Chojnice.

W związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi, ostatnie spotkanie kontrolne przed rozpoczęciem Fortuna 1 Ligi ponownie zostało rozegrane w Toruniu, gdzie znajduje się pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią przykryte balonem.

Wydaje się, że trener Adam Majewski przeciwko Chojniczance od pierwszych minut wystawił najsilniejszą jedenastkę. W składzie zabrakło jedynie doświadczonego Rafała Remisza. Służby prasowe klubu nie informują jednak o powodach absencji. Wartym odnotowania jest jeszcze fakt, iż na środek obrony przymierzany jest Jakub Mosakowski, który ma zastąpić na tej pozycji Wiktora Biedrzyckiego, który od nowej rundy będzie występować w liderze z Niecieczy.

W pierwszej odsłonie spotkania nie padła żadna bramka, choć to olsztynianie powinni objąć prowadzenie w 44 minucie za sprawą Jonatana Strausa, który huknął pod poprzeczkę. Tylko w sobie znany sposób bramkarz Chojniczanki obronił jednak ten strzał.

W 53 minucie olsztynianie wyszli na prowadzenie za sprawą Grzegorza Kuświka. Podopieczni Adama Majewskiego nie cieszyli się jednak długo z prowadzenia, bowiem zaledwie minutę później piłkarze z Chojnic wyrównali - Piotra Skibę pokonał Adam Ryczkowski.

W 68 minucie sędzia podyktował rzut karny po faulu na Damianie Byrtku. Pewnym egzekutorem "jedenastki" okazał się Jakub Mosakowski.

Jak padały wszystkie bramki, możecie Państwo zobaczyć w zamieszczonym poniżej materiale wideo.

- Cieszy zwycięstwo, jak myślę, odniesione w dobrym stylu - powiedział tuż po spotkaniu szkoleniowiec Stomilu, Adam Majewski. - Wygraliśmy 2:1, po raz kolejny jednak straciliśmy bramkę minutę, czy dwie po zdobytej przez nas. Musimy cały czas pracować nad koncentracją. Moim zdaniem nasza wygrana była zasłużona. Cieszy forma zawodników. Mam nadzieję, że za tydzień będzie podobnie.

Już za tydzień, w sobotę, olsztynianie na własnym obiekcie podejmą GKS Tychy. Początek meczu zaplanowano na godzinę 13. W pierwszym spotkaniu obydwie drużyny podzieliły się punktami, w meczu padł bezbramkowy remis.

Stomil zajmuje 12. pozycję w Fortuna 1 Lidze z dorobkiem 20 punktów, natomiast ich sobotni rywal jest pięć oczek wyżej, bowiem na 7. pozycji z 27 punktami.

Chojniczanka Chojnice - Stomil Olsztyn 1:2 (0:0)

0:1 - Grzegorz Kuświk 53'
1:1 - Adam Ryczkowski 54'
1:2 - Jakub Mosakowski 68' (k.)

Chojniczanka Chojnice: Paweł Sokół - Michał Grobelny (46' Jan Mudra), Martin Klabník, Mateusz Bartosiak, Michał Sacharuk (73' Marcin Kurs), Kamil Orlik (10' Adam Ryczkowski), Maciej Kona (58' Adrian Rakowski), Robert Ziętarski (64' Paweł Czajkowski), Tomasz Mikołajczak (77' Szymon Emche), Mateusz Klichowicz (66' Serhij Napołow), Szymon Skrzypczak (68' Olaf Nowak)

Stomil Olsztyn: Piotr Skiba - Janusz Bucholc (64' Damian Sierant), Damian Byrtek, Jakub Mosakowski, Jurich Carolina, Jonatan Straus (74' Filip Szabaciuk), Maciej Spychała, Mateusz Skrzypczak (74' Krystian Ogrodowski), Wojciech Łuczak (64' Sam van Huffel), Koki Hinokio (64' Adrian Szczutowski), Grzegorz Kuświk (64' Hubert Szramka)

??? Bramki ze sparingu z Chojniczanką Chojnice ?