Znamy już wykonawcę ul. Artyleryjskiej

Urząd Miasta ogłosił już kto dokona przebudowy ul. Artyleryjskiej. Po ocenie formalnej ofert komisja przetargowa zdecydowała, że projekt zrealizuje konsorcjum dwóch firm - austrackiej Strabag i Dromo z Ostródy.

Po miesiącach oczekiwań poznaliśmy w końcu wykonawcę nowej ul. Artyleryjskiej. Komisja przetargowa,  która oceniała oferty pod względem formalnym, zdecydowała, że najkorzystniejszą złożyło konsorcjum firm Strabag i Dromo. Oprócz tych przedsiębiorstw w przetargu stanęły także: Budimex, Mostostal, Skanska i Dragonos w konsorcjum z Pol Aqua. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy już, że propozycja Dromo i Strabagu była najtańsza, opiewała bowiem na kwotę 86,7 miliona złotych, podczas, gdy najdroższy wykonawca chciał 10 milionów więcej. Korzystne oferty pozwolą miastu zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt milionów złotych. 85% kosztów inwestycji pokryć ma Unia Europejska z programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Po wyłonieniu wykonawcy Urząd Zamówień Publicznych w ciągu trzydziestu dni przeprowadzi kontrolę. Jeśli potwierdzone zostaną wyniki przetargu to przed upływem 14 dni wykonawca złoży harmonogram robót. Prace nad przebudową  drogi mają zakończyć się w ciągu 20 miesięcy od rozpoczęcia prac.

Źródło: własne/UM Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz