Dziś jest: 25.07.2024
Imieniny: Jakuba, Krzysztofa
Data dodania: 2024-06-25 13:27

Redakcja

Zdjęcia ponad wszystko. Turyści ryzykują mandaty w strefie nadgranicznej, aby mieć się czym pochwalić

Zdjęcia ponad wszystko. Turyści ryzykują mandaty w strefie nadgranicznej, aby mieć się czym pochwalić
Ciekawscy turyści regularnie pojawiają się na granicy polsko-rosyjskiej
Fot. W-MOSG

Ciekawscy turyści regularnie pojawiają się w strefie nadgranicznej. W miniony weekend w rejonie służbowej odpowiedzialności PSG w Węgorzewie oraz Barcianach przepisy ruchu drogowego oraz przepisy porządkowe obowiązujące na terenie przygranicznym złamali Polacy i Niemiec.

reklama

W piątek (21 czerwca) pięciu motocyklistów z powiatu chełmińskiego przyjechało z bliska zobaczyć granicę polsko-rosyjską. Jeden z nich na pamiątkę wykonał zdjęcia stronie sąsiedniej. Następnego dnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Barcianach legitymowali mieszkańca powiatu kolneńskiego. 42-latek również chciał zobaczyć i sfotografować granicę Unii Europejskiej.

W niedzielę (23 czerwca) w rejonie służbowej odpowiedzialności PSG w Węgorzewie pojawił się obywatel Niemiec. Przyznał funkcjonariuszom SG, że przybył tu z „czystej ciekawości”. Tym razem turyści, za fotografowanie strony sąsiedniej nie zapłacili mandatów. Skończyło się na pouczeniach.

Straż Graniczna przypomina, że w strefie nadgranicznej znajdują się drogi dojazdowe do granicy państwa. Na niektórych z nich zgodnie ze znakami drogowymi obowiązuje zakaz ruchu w obu kierunkach, znak B-1.

Za niestosowanie się do znaku drogowego B-1 na sprawcę wykroczenia może zostać nałożony mandat karny w wysokości do 500 złotych. Taka sama kara grzywny w wysokości do 500 zł grozi za wejście na pas drogi granicznej, jak również za fotografowanie strony sąsiedniej.

Źródło: W-MOSG, Własne

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl