Zamachy terrorystyczne w Christchurch. Na miejscu jest kulomiot olsztyńskiego klubu

Zamachy terrorystyczne w Christchurch. Na miejscu jest kulomiot olsztyńskiego klubu
Fot. Konrad Bukowiecki/Twitter

Do strzelaniny w Christchurch w Nowej Zelandii doszło dziś około godziny 2:45 czasu polskiego, w meczecie Al-Nur i przed godziną 4 nad ranem czasu polskiego, na przedmieściu Christchurch w meczecie Masdżid Linwood. Niedaleko miejsca tragedii przebywa kulomiot klubu AZS Olsztyn, Konrad Bukowiecki, który zapewnia, że jest bezpieczny.

W zamachach terrorystycznych na dwa meczety w nowozelandzkim mieście Christchurch zginęło co najmniej 49 osób, a 20 zostało rannych. Zatrzymano cztery osoby, mogące mieć związek z zamachami.

Władze zaapelowały o zamknięcie wszystkich meczetów w kraju. Nakazano mieszkańcom pozostanie w domach do odwołania.

Na miejscu, zaledwie kilka kilometrów od miejsca tragedii, przebywa obecnie kulomiot olsztyńskiego klubu AZS Olsztyn – Konrad Bukowiecki, który pojechał do Christchurch na zaproszenie nowozelandzkiego kulomiota, Toma Walsha, aktualnego mistrza świata. Bukowiecki wziął tam udział w dwóch konkursach - w tym w międzynarodowych mistrzostwach Nowej Zelandii. Dwa razy zajął trzecie miejsce (20,20 m i 20,25). 

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Do zwisa itp 2019-03-15 12:23:31 88.156.*.*
    Straszne :/ I te komentarze ludzi w internecie pełne pogardy i nienawiści do ofiar! Historia niczego ludzi nie nauczyła.
    Odpowiedz Oceń: 3 1 Zgłoś treść
  • Zwis 2019-03-15 10:25:44 88.156.*.*
    Zwisa mi to...
    Odpowiedz Oceń: 10 3 Zgłoś treść