Żadnych zmian, mimo sporu

Spór o olsztyńską kulturę, mimo że poważnie wyglądający, nic w planach budżetowych nie zmienił. Prezydent, mimo sprzeciwu dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza, zmniejszył dofinansowania na przedsięwzięcia kulturalne i podpisał projekt uchwały określający konkretne kwoty.

- Tradycyjnie uczestniczymy finansowo w różnych olsztyńskich  imprezach - Demoludy czy Śpiewajmy Poezję wrosły już w nasz kulturalny krajobraz -  mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. 

Kwota 290 tysięcy złotych z budżetu miasta trafi do samorządu województwa warmińsko-mazurskiego, organizatora Teatru im. Stefana Jaracza, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych, Muzeum Warmii i Mazur, Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego i Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej.

Wymienione środki olsztyński samorząd zamierza przeznaczyć między innymi na zorganizowanie Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego DEMOLUDY, na który planuje się wydać 70 tysięcy złotych. Olsztyński CEiIK zyska około 30 tysięcy złotych na organizację Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” – prestiżowej imprezy, która od kilkudziesięciu lat promuje kulturę Olsztyna. 50 tysięcy złotych trafi do Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, a 10 tysięcy złotych do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. Feliksa Nowowiejskiego w 2010 roku zorganizować ma koncerty z okazji rocznic Fryderyka Chopina i Feliksa Nowowiejskiego, na ten cel miasto przeznaczy 30 tysięcy złotych.

Podjęcie przez Radę Miasta tego projektu uchwały  pozwoli na przygotowanie  i zawarcie umowy. Umowa określi szczegółowe zasady i tryb przekazania środków  oraz ich rozliczenia i kontroli. 

 

Źródło: Własne/UM Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz