Zablokowana droga S22

Ruch pojazdów na drodze S22, na odcinku Elbląg-Braniewo został zablokowany. Na wysokości miejscowości Nowe Monastarzysko wywróciła się ciężarówka.

Kierujący ciężarowym volvo zakończył swoją podróż, przewracając auto na drodze S22. Zdarzenie miało miejsce dziś około godziny 3.00 nad ranem. Mężczyzna nie zapanował nad rozpędzonym pojazdem. Gdy na miejsce przyjechał policyjny patrol okazało się, że miał on w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Teraz odpowie za kierowanie pojazdem po alkoholu oraz spowodowanie kolizji. Na chwilę obecną przewrócony tir blokuje drogę S22. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać jeszcze przez kilka godzin.

Policja apeluje do kierowców o ostrożną jazdę. Panujące dziś warunki drogowe są bardzo trudne. Jest ślisko, a padający śnieg ogranicza widoczność. Dodatkowo na drogach poza miastem mogą tworzyć się miejscowe zaspy. Radzimy, aby prędkość była dostosowana do panujących na drodze warunków. Co więcej, wybierając się za miasto i korzystając z lokalnych dróg  warto pamiętać, że dojazd może być tam utrudniony.

Źródło: własne/KWP Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz