Wsiadł za kierownicę z dwoma promilami we krwi. W trakcie kontroli rzucił się na policjanta

Wsiadł za kierownicę z dwoma promilami we krwi. W trakcie kontroli rzucił się na policjanta
Fot. KMP Olsztyn

Policjant z Olsztyna, który był już po służbie, zauważył w gminie Olsztynek kierowcę, który jechał „wężykiem”. Postanowił działać, wezwał patrol, a następnie zatrzymał kierującego. Okazało się, że za kierownicą siedział pijany 26-latek, który w dodatku był agresywny.

Do zdarzenia doszło na jednej z dróg w gminie Olsztynek. Policjant będący po służbie zauważył kierowcę opla vectry, który jechał „wężykiem”, a po chwili zatrzymał samochód. Funkcjonariusz podejrzewał, że kierujący może być pijany, w związku z tym zadzwonił po patrol, a po chwili zatrzymał kierującego.

Od 26-latka czuć było silny zapach alkoholu. W dodatku mężczyzna był agresywny, rzucił się na policjanta, a po wszystkim chciał odjechać swoim autem. Ostatecznie młody kierowca został obezwładniony, po chwili na miejsce przyjechał patrol. Okazało się, że w jego organizmie krążyły niemal dwa promile. W dodatku po sprawdzeniu go w systemach policyjnych wyszło na jaw, że nie posiada prawa jazdy.

Mężczyzna usłyszał zarzuty kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu oraz kierowanie gróźb i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Grozi mu za to kara do 3lat więzienia.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz