Dziś jest: 19.07.2024
Imieniny: Marcina, Wincentego
Data dodania: 2023-06-25 13:55

Redakcja

Wracał pociągiem z Berlina do Olsztyna. Podróż zakończył w... celi

Wracał pociągiem z Berlina do Olsztyna. Podróż zakończył w... celi
Zatrzymany na olsztyńskim dworcu 38-latek
Fot. KWP Olsztyn

Osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości nie unikną odpowiedzialności karnej za swoje czyny. Ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu. Policjanci każdego dnia sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać bądź ukrywać się osoby poszukiwane. Tylko w ciągu jednego dnia policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Olsztynie zatrzymali dwóch poszukiwanych.

reklama

Policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Olsztynie zajmują się sprawami z katalogu najtrudniejszych gatunkowo, które przejmowane są do prowadzenia z jednostek terenowych. W jego skład wchodzą doświadczeni policjanci, wyspecjalizowani w poszukiwaniu osób, zarówno tych ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, jak i tych, których zaginięcie zgłosili bliscy, a poszukiwania wymagają rozległych działań terenowych.

W czwartek (22 czerwca) policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zatrzymali mężczyznę poszukiwanego trzema listami gończymi. W toku czynności ustalono, że 20-latek może ukrywać się na terenie gminy Jeziorany. Policjanci postanowili więc zweryfikować zgromadzone informacje i ruszyli pod wytypowany adres. Funkcjonariusze sprawdzili dokładnie wszystkie pomieszczenia i chwilę później, za schodami w piwnicy, dostrzegli ukrywającego się 20-latka. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w zakładzie karnym, gdzie odbędzie teraz zasądzoną karę ponad roku pozbawienia wolności.

Tego samego dnia policjanci zatrzymali 38-latka, który od 3 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Za mężczyzną wydano trzy listy gończe. Funkcjonariusze skrupulatnie gromadzili i weryfikowali wszelkie informacje, które mogły przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu 38-latka. Z ustaleń policjantów wynikało, że poszukiwany może podróżować pociągiem na trasie Berlin–Olsztyn Główny. Kryminalni tuż po tym jak dostrzegli wysiadającego z ostatniego wagonu 38-latka przystąpili do zatrzymania mężczyzny. Prostu z peronu trafił do policyjnego aresztu.

Źródło: KWP Olsztyn

Galeria

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • marek zol 2023-06-26 11:18:31 176.221.*.*
  Cóż , wystarczy komórka poszukiwanego i masz jego położenie.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
 • Mózg 2023-06-25 17:37:36 77.115.*.*
  Facebook pochwalił się pajac 😂😄
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 0
 • NO 2023-06-25 17:04:52 5.173.*.*
  Ktoś z rodziny albo kolega sprzedał.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 1

www.autoczescionline24.pl